Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arbella dünyada ilk 10'da

Marka gücünü dünya pazarlarına taşıyan ve Türkiye'nin en genç makarna markası olan Arbella, sektöründe dünyadaki 10 büyük şirket arasındaki yerini sağlamlaştırıyor

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Türkiye'nin en genç makarna markası Arbella bir dünya devi olma yolunda hızla ilerliyor. 2008 yılında tüketicisi ile buluşan Arbella, makarna üretim kapasitesi ve tesisleri ile üretim ve ihracat potansiyeli açısından dünyadaki ilk 10 şirket içinde yer alıyor. Sektörün önde gelen üreticilerinden Mersin merkezli Arbella Makarna'nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış Ticaret Genel Müdürü olan Gülçin Arslan Hazar, şirket olarak her geçen yıl büyümeye devam ettiklerini ifade ediyor. Türkiye'nin en büyük 500 şirketi içinde hızla yükseldiklerini söyleyen Hazar, "5 yıllık geçmişi olan Arbella Makarna kısa sürede Türkiye'nin en büyük 500 şirketi içinde yer alma başarısını göstermiştir. İç piyasa ve ihracatta pazar payı anlamında üçüncü şirket durumundayız. Dünyada 193 ülke var ve Arbella markamız tamamına yakınında tescil edilmiştir" diyor.

İRMİĞİNİ KENDİ ÜRETİYOR
Makarna üretimi için ihtiyaç duyulan irmiği kendi tesislerinde üreten Arbella, dünya standartlarında üretim, ar-ge ve yüksek kalite avantajı sağlıyor. 28 çeşidi bulunan Arbella Makarnaları dört kıtaya ihraç edilerek tüketicinin beğenisine sunuluyor. Warner Bros ile yaptığı lisans anlaşmaları çerçevesinde çizgi film karakterlerinden oluşan makarna üreten şirket ayrıca Arbella Family markası altında çocuklu ailelere yönelik okyanus, uzay ve futbol serileri üretiyor.

YENİ ÜRÜN GRUBU
Dış Ticaret Genel Müdürü Gülçin Arslan Hazar şöyle konuşuyor: "Arbella Plus markası ile yeni ürün grubunu piyasaya sunduk. Bu ürün grubu altında tam buğday makarnası, glütensiz mısır makarnası, kurutulmuş ve öğütülmüş domates ve ıspanak katkılı sağlıklı ve eğlenceli üç renkli makarnaları tüketiciyle buluşturduk. Tüketiciyle ilk buluştuğumuz günden bu yana sadece ürün çeşitliliği değil, ambalaj teknolojileri ve tüketici taleplerini de yakından takip eden bir markayız. Tüketicinin kullanımını kolaylaştıracak ambalaj çeşitlemeleri üzerine de çeşitli ar-ge çalışmaları yapıyoruz."

TOPLUMA KATKISI BÜYÜK
Hazar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında da sağlık alanında Mezitli Toros Devlet Hastanesi Semt Polikliniği ile başlattıkları 'Sürdürülebilir Sosyal Sorumluluk Projesi'nin ardından, Hasan Arslan Toplum Sağlığı Merkezi projesini hayata geçirdiklerini, Mersin Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi'ne ek bina yaptırdıklarını belirtti. Eğitime katkı kapsamında 32 derslikli Mahmut Arslan Anadolu Lisesi ve spor salonu yaptırdıklarını ifade eden Hazar her sene 6 öğrenciyi İngiltere'de dil eğitimine gönderdiklerini anlattı. Hazar, 2011 başında Kızılay'a kan bağışı ve diğer bağışçılara hediye edilmek üzere 300 bin paket makarna desteği çalışması yaptıklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arbella dünyada ilk 10'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN