Sarıçam Belediyesi'nde hizmet durmak bilmiyor

Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, "İlçenin doğusundan batısına girmediğiniz cadde sokak kalmadı. Hizmet etmek bizim işimiz" dedi

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Adana'nın Sarıçam Belediyesi'nin gündeminde ilk sıralarda hizmet binası inşaatı geliyor. Nisan ayında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in katıldığı temel atma töreniyle başlayan ve Başkan Ahmet Zenbilci'nin sıkı takibiyle bitme aşamasına gelen Sarıçam Belediyesi hizmet binası yakında kurumun birimlerini ağırlamaya, ilçe halkına modern ortamda hizmet verilmesini sağlamaya başlayacak.

YENİ BİNA TAM DONANIMLI

Başkan Ahmet Zenbilci, ilçeye kalıcı bir hizmet yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "İnsan fanidir. Ancak yapmış olduğu eserler ise bakidir. Biz Sarıçam'da bu bina var olduğu sürece anılacağız. Hizmet binamız 33 dönüm arsa üzerinde, 10 bin 600 metrekare kapalı alana sahip. Geleneksel Türk mimarisi tarzında projelendirilen ve yapılan hizmet binası içinde yönetim salonları, meclis salonu, toplantı salonu ve nikah salonu bulunuyor. Bina 5 kat olarak inşa edildi" dedi.

HER MAHALLEYE HİZMET

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, göre geldiği günden bu yana ilçenin tüm mahallelerine hizmet götürerek Sarıçam'ı geliştirme ve değiştirme adına önemli çalışmalara imza attığını söylüyor. Başkan Zenbilci, "Şimdiye kadar 1 milyon 250 bin metrekare asfalt yol, 900 bin metrekare de kilit parke yol yaparak, bizim ölçeğimizdeki bir belediyenin ulaşması güç bir hizmeti gerçekleştirdik. Bir ucundan diğer ucuna 42 kilometrelik mesafe bulunan Sarıçam'da en doğudaki Baklalı Mahallesi'nden en batıdaki Ayvalı Mahallesi'ne kadar hizmet götürmediğimiz yerleşim birimi kalmadı" dedi.

BAKAN ÇELİK'TEN KATKI

Bu yıl içinde 5 bölgeye engelsiz park yaptıklarını da kaydeden Zenbilci, toplam 30 yeni parkın Sarıçam'a kazandırıldığını belirtti. Zenbilci, Mehmet Akif Ersoy, Osmangazi ve Gültepe mahallelerinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in 600 bin liralık katkı sağladığı parkların yapımının tamamlandığını da söyledi. Mehmet Akif Ersoy'daki 7 bin metrekarelik büyüklükte su sporu gösteri alanı da bulunan parkın önemine dikkat çeken Zenbilci, yeni parkların modern donatılara sahip olduğunu, aileler ve gençler için sosyal olanaklar sunduğunu vurguladı.

3 BİN EV ZİYARET EDİLDİ

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci'nin talimatıyla kurulan "Sarıçamlı Benim de Elimi Tut" birimi 2013'te başta yeni bebek sahibi aileler olmak üzere 3 bin haneyi ziyaret etti. Başkan Ahmet Zenbilci, teknik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçedeki yaşlılar, hastalar, ihtiyaç sahibi fakirler ile engellilere dönük sosyal belediyecilik faaliyetlerine de oldukça önem verdiklerini söyledi. Bilici, 350 aileye de giyim, gıda ve yakacak yardımı sağlandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıçam Belediyesi'nde hizmet durmak bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN