Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekstildeki Adanalı dev: Kimteks

Tekstil sektörünün Adana'daki en önemli temsilcilerinden Kimteks, 1982 yılından bu yana yüksek kalitesi ve hızlı servis sağlamasıyla yurt dışında da tanınan bir marka

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Kimteks, Adana'da 1982 yılında tekstil endüstrisinde en son teknolojik gelişmeleri ve moda trendlerini takip etme niyetiyle yolculuğuna başladı. Gözek ailesi tarafından kurulan Kimteks, Türkiye'nin lider entegre tekstil işletmelerinden biri olarak müşterilerin umduğu gibi dokuma, boyama ve bitim işlemlerini yapabilme olanağına sahip. Firma, küresel markette en iyi ve en hızlı servisi sağlama vizyonu ile ofislerini genişleterek, müşterilere direk servis verip ihtiyaçlarını doğrudan anlamak için ABD ve İstanbul ofislerini kurdu.

ÜRÜN PORTFÖYÜ GENİŞ
Kimteks 550 çalışanı ile geniş bir alanda faaliyet gösteriyor. Firmanın ürünleri arasında iplik boyalı polyester/ viskon streç, pamuk, keten, continiue filamentli kumaşlar; kumaş boyalı polyester/ viskon streç, pamuk ve karışımları, keten ve karışımları, tencelli, continiue filamentli kumaşlar, elyaf boyalı polyester/viskon streç, continiue filamentli kumaşlar; yün ve yün karışımlı kumaşlar; bistreç, atkı ve çözgü streç yöntemlerini kullanarak likra ve diğer elastan elyaflarla 180-500 gr/mt2 arasındaki ağırlıklarda çeşitli tiplerde kumaşlar yer alıyor.

İHRACAT BİRİNCİSİ
Sektörünün öncülerinden olan Kimteks, tamlama, düz boya, jet boya, iplik ve elyaf boyama, dokuma ve bükümde yüksek kapasitelere sahip bir firma. Kalite kontrol laboratuarının yardımıyla fiziksel kontrol ve paketlemeden önce haslık, tüylenme, aşınma, mukavemet vs. testleri yapılıyor. Aynı zamanda kimya labaratuarı 2-5 günlük periyotlarda müşterilerin ihtiyacına göre; standart ve yeni renk çalışmalarını yapıyor ve sunuyor. Kimteks, Akdeniz İhracatçılar Birliği 2012 sonuçlarına göre tekstil ve hammaddeleri ihracatında ihracatçı-üretici firma olarak Adana birinciliği elde ederek dikkatleri üzerine çekti. Firma, Amerika, İspanya, Fransa, Rusya, Almanya ve pek çok ülkeye ihracat yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekstildeki Adanalı dev: Kimteks
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN