Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Estetikçi ressam

Adanalı Plastik ve Estetik Cerrahı Dr. Nüket Kesiktaş, hekimliğindeki başarısıyla yetinmeyip resimde de harikalar yaratıyor

Giriş Tarihi: 11.1.2014
Adana'nın tanınmış hekimlerinden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Uzmanı Dr. Nüket Kesiktaş, kendisini mesleğindeki başarılarıyla sınırlandırmıyor. Çocukluğundan bu yana sanat ve estetikle iç içe olan Dr. Kesiktaş, insanlara başarılı estetik operasyonlar uygulamakla kalmayıp, resim sanatında da yeteneklerini sergiliyor. Dr. Kesiktaş, özellikle hayvan figürlü resimleriyle dikkat çekiyor.

TERCİHİ 'ESTETİK' OLDU

Adanalı Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Uzmanı Dr. Nüket Kesiktaş, 1997'de Çukurova Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra, aynı okulda önce genel cerrahi uzmanlığı eğitimine başlamış. Yaklaşık 7 ay bu alanda çalışan Dr. Kesiktaş, "Hayatımda sanat ve estetik olmalı" diyerek genel cerrahi eğitimini bırakıp yeniden Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) girmiş. Bu kez plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahisi alanında uzmanlık eğitimine başlayan Kesiktaş, 2005'te mesleğe adım atmış. Çeşitli kamu ve özel sektör hastanelerinde çalıştıktan sonra, uzmanlık eğitiminde tanışıp evlendiği eşi Doç. Dr. Erol Kesiktaş'la birlikte muayenehane açmış.

USTALARDAN EĞİTİM ALDI
Hekimlik mesleğinde saygın bir isim olan Dr. Nüket Kesiktaş'ın hayatından resim sanatı hiç çıkmamış. Bir yandan özellikle meme, burun ve karın estetiği konusunda ameliyatlar yapan Dr. Kesiktaş, diğer yandan çocukluğundan bu yana kopamadığı resim sanatında gelişmek için Mustafa Dulda, Sezgin Shola ve Yaşar Kara'dan ders almış. Evinde ve muayenehanesinde resim yapmayı sürdüren, bir karma sergiye katılan Dr. Kesiktaş, yaptığı resimleri satmak yerine değer verdiği arkadaşlarına hediye etmeyi tercih etmiş.

AİLEDEN GELEN SANAT
Resim sanatına olan ilgisinin aileden geldiğini söyleyen Dr. Nüket Kesiktaş, çocuklarında da aynı ilginin bulunduğunu belirtiyor. Annesinin resim yaptığını, 3 çocuğunun da resme ilgi duyduğunu anlatan Dr. Kesiktaş, "Resim hayatımın önemli bir parçası. Mesleğim de estetikle ilgili. İkisi birbirini besliyor" diyor. Eşi Doç. Dr. Erol Kesiktaş'ın da resim konusunda yanında olduğunu anlatan Dr. Kesiktaş, "Meslektaşım olan eşimle bütün ameliyatlara birlikte giriyoruz. Birbirimize hem aile hayatımızda, hem mesleğimizde destek oluyoruz. Onun desteği sayesinde resimle daha çok ilgilenebiliyorum" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Estetikçi ressam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN