Engellenmedikçe engelli değiliz biz

Adana'da Yeni Duyum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin her yıl geleneksel hale getirdiği sokak şenliği 12 Mayıs'ta Kenan Evren Semt Pazarı'nda düzenlenecek

Giriş Tarihi: 10.5.2014
Adana'da faaliyet gösteren Yeni Duyum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, geleneksel hale getirilerek bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilecek olan sokak şenliği heyecanı yaşanıyor. Öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte büyük gün için hummalı bir şekilde çalışırken, şenliğe katılanlara, "Bakın bizde bir engel yok. Bizi engellemeyin yeter" mesajı verilecek.

HER YIL 2 ŞENLİK YAPILIYOR
Bugüne kadar yaptığı etkinliklerle adını hep gündemde tutan Yeni Duyum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kuruluşunun 14'üncü yılında düzenlediği etkinliklerle dikkatleri çekiyor. 23 Nisan'da 14'üncü Uçurtma Şenliği'ni başarıyla tamamlayan merkez, 12 Mayıs'ta Kenan Evren Semt Pazarı'nda düzenleyeceği 14'üncü Sokak Şenliği'ne hazırlanıyor.

ÖNEMLİ MESAJ VERİLECEK
Sokak şenliğinin hazırlıkları hızla sürerken, öğrenciler şenlikte sergilenecek gösterilerin çalışmalarını öğretmenlerin gözetiminde aralıksız olarak sürdürüyor. "Engellenmedikçe engelli değiliz" anlayışı ile hareket ettiklerini açıklayan merkez Müdürü Arzu Kocamanoğlu, şenlik boyunca verecekleri ana mesajının "Bakın bizde bir engel yok" şeklinde olacağını belirtti.

TOPLUMSAL FARKINDALIK

Düzenledikleri etkinlikleri kapalı mekanlar yerine sokaklarda yaparak toplumsal farkındalık yaratmaya çalıştıklarını belirten Kocamanoğlu, "Çocuklarımızın ne kadar yetenekli olduklarını görsünler diye açık alanları tercih ediyoruz. Bizler acınası bireyler değil, içinde sahip oldukları özellikleri görebilen, koydukları hedefe ulaşabilen, yan toplumda var olan bireyler yaratmak istiyoruz" dedi.

"ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER"
'Engelli' sözü yerine 'özel gereksinimli bireyler" tanımını kullandıklarını ifade eden Arzu Kocamanoğlu, "Şenliğimizde, şarkılar söylüyor, dans ediyor, çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Çocuklarımız gönüllerince eğlenirken engellerle karşılaşmadıkları takdirde yapabileceklerini ortaya koyuyoruz. Bu etkinliklerle toplumsal farkındalığı arttırıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellenmedikçe engelli değiliz biz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN