Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MİB personeline Almanlardan eğitim

Giriş Tarihi: 11.5.2014

Almanya'nın Düseldorf kentinden gelen yargı mensupları, Adana Adliyesi'ndeki Medya İletişim Bürosu personeline eğitim verdi

Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi' kapsamında Türkiye'de ilk olarak Adana Adliyesi'nde faaliyete geçen Medya İletişim Bürosu'nun (MİB) açılışına Almanya - Düseldorf Mahkeme Basın Sözcüsü Hakim Brigitte Koppenhöfer ve Almanya Münster Savcılığı Basın Sözcüsü Savcı Günter Rüter de katıldı. Koppenhöfer ve Rüter, MİB personeline eğitim verdi.

KÖPRÜ GÜÇLENECEK

Koppenhöfer ve Rüter, ülkelerinde yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren basın sözcülüğü konusunda eğitim için görevlendirilen hakim, savcı ve iletişim bürosu çalışanlarıyla deneyimlerini paylaşıp, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Adana Adliyesi'ni, basın mensuplarıyla iletişimi konusunda 'profesyonel' olarak gördüklerini vurgulayan yabancı konuklar, proje kapsamında yapılacak çalışmalarla iki taraf arasındaki köprünün daha da güçleneceğini vurguladı. 2015 yılı Şubat ayına kadar devam edecek olan proje ile yargı ile medya arasında sağlıklı işleyen bir ilişki kurulması ve bu amaçla yargı basın sözcülüğünü kurumsal hale getirilmesi hedefleniyor. Medya ile adalet kurumları arasındaki ilişkinin kurumsal hale getirilmesi ve toplumun adalet sistemine olan güvenini güçlendirmesinin ana tema olarak işlendiği 'Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi', Avrupa Birliği eşleştirme projesi olarak yapılıyor. Proje kapsamında basın sözcüsü hakim, savcıların, bürolarda görev alacak personelin eğitim almasının yanı sıra adliye muhabirlerine de eğitim verilmesi planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MİB personeline Almanlardan eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN