Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Referans Merkezi'ni Bakan Eker açtı

Erdemli Alata Tarımsal Biyoteknoloji ve Bahçe Bitkileri Islahında İleri Teknoloji Uygulamaları ve Referans Merkezi'nin açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker yaptı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Mersin'in Erdemli ilçesindeki Alata Tarımsal Biyoteknoloji ve Bahçe Bitkileri Islahında İleri Teknoloji Uygulamaları ve Referans Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nde düzenlenen törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Açılışı yapılan merkezin ileri teknolojiyi kullanarak Mersin'in tarımsal kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

YENİ BİR BOYUT KAZANIYOR

Bakan Eker, "Bugün Alata için önemli bir gün. Türkiye'nin bu sahada en yetkin, en eski ve 70 yıllık tarihi olan bir bahçe kültürleri araştırma merkezinin yeni bir boyut kazandığı, yeni bir hamle yaptığı ve 21'inci yüzyılda sadece Erdemli, Mersin ve Akdeniz Bölgesi'ni değil bütün Türkiye'yi daha iyi bir noktaya taşıyacak, bahçe bitkileri bahçe kültürleri alanında mesafe kat ettirecek ileri teknoloji merkezi kuruyoruz" dedi.

AR-GE BÜTÇEMİZ ARTTI

Eker şöyle devam etti: "Bahçe bitkileri ıslahında kurduğumuz bu referans merkezi ile meyve üretiminde büyük bir aşama kaydediyoruz. Buna 2 milyon 300 bin lira kaynak aktarıldı. 2013 yılında başladık ve bugün açılışını yapıyoruz. Eskiden 10 yıl süren bu tür merkezlerin yapım çalışmalarını artık çok şükür 1 yılda tamamlıyoruz. Bakanlığımızın 10 milyon lira olan ar-ge bütçesini de 178 milyon liraya çıkardık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Referans Merkezi'ni Bakan Eker açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN