Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Romanlara iş ve kreş imkanı

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Mersin merkez Toroslar Belediyesi, Açık Toplum Vakfı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu ve Halk Eğitim İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek olan 'Roman Kadınları İşe, Çocukları Kreşe' adlı projenin startı verildi. Toroslar Teknik Eğitim Kursları (TORTEK) bünyesinde 30 Roman kadına hasır örme eğitimi, çocuklarına da kreş imkanı sunulacak.

STK'LARLA ORTAK ÇALIŞMA

Romanların istihdam konusunda yaşadığı sorunlara çözüm üretmek amacıyla Romanlar Mesleki Eğitim Merkezini kurduklarını belirten Tuna, Avrupa Roman Hakları Merkezi Türkiye Koordinatörlüğü ve Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu ile her zaman istişareli bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Çalışmalara roman çocukların eğitimi noktasında başladıklarını ifade eden Tuna, "Çocuklarımıza atılan tohumlar bugün çınar olma vaziyetine geldi. Eğitimin yanı sıra istihdamın oluşması yönünde de adımlar atıyoruz ve mesleki eğitimler veriyoruz. 'Roman Kadınları İşe, Çocukları Kreşe' adlı projeye destek vermekten dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade ediyorum" şeklinde konuştu.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

Roman kadınlara TORTEK bünyesinde hasır örme eğitimleri ve aynı merkezde oluşturacağımız kreş ile küçük çocuklarına da okul öncesi eğitim vereceklerinin bilgisini de veren Tuna, "Biz istiyoruz ki Roman çocuklarımız sadece mesleki eğitim almasınları" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Romanlara iş ve kreş imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN