Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da paten terörü yaşanıyor

Adana'da gençler arasında hızla yayılan paten modası, trafikte tehlike saçmaya devam ediyor. Kaldırımlarda akrobasi gösteriler yapan gençler işyerlerinin de korkulu rüyası oldu

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Türkiye'nin birçok kentinde olduğu gibi Adana'da da gençler ve çocuklar arasında hızla yayılan kaykay ve paten modası tehlikeli bir hal almaya başladı. Kendilerine ait özel bir alan olmadığı için kal- dırımlarda ve yollarda paten yapmak zorunda kalan gençler, kendilerini bekleyen tehlikeden habersiz davranmaya devam ediyor. Özellikle kaldırımlarda akrobasi hareketleri yapan gençler en çok işyeri sahiplerini korkutuyor. Her an birisinin vitrinden içeri gireceği korkusu yaşayan işyeri sahipleri, "Birilerinin bu gençleri durdurması gerek" diyor

YAYALAR RAHATSIZ OLUYOR

Vatandaşlardan ve sürücülerden gelen yoğun şikayetler üzerine SABAH Güney ekibi yaşanan paten terörünü gözler önüne sermek için yollara düştü. Baraj Yolu, Atatürk Caddesi, Atatürk Parkı, Mithat Saraçoğlu Caddesi ve Şinasi Efendi Caddesi'ni mesken tutan patenli ve kaykaylı gençler buralarda kaldırımlarda akla gelmedik hareketler yaptığını tespit etti. Yoldan geçen yayaları da rahatsız eden gençler özellikle işyerlerinin önünde yaptıkları akrobasi hareketlerle tehlike yaratıyor.

OBJEKTİFİMİZE TAKILDILAR
İşte buna en canlı örnek objektifimize takıldı. Şehit Komiser Mustafa Sarı Köprüsü'nün altından geçen patenli bir grup genç, bir motosikletin arkasına takılıp yaklaşık 50 kilometre hızla giden araçların gittiği yolda ilerliyordu. Birbirlerinin belinden tutan gençler adeta bir tren vagonu görüntüsündeydi. Aynı yolda ilerleyen sürücülerin şaşkın bakışları arasında bir sağa, bir sola kayan patenli gençler, her an bir ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmalarına rağmen bunu umursamıyordu.

"ŞEKİLDEN ŞEKLE GİRİYORUZ"
Paten takan ya da kaykay yapan gençlerden çok şikayetçi olan sürücüler, "Hiç ummadığımız bir anda ortaya çıkıveriyorlar. Trafiğin çok sıkışık olduğu anlarda ne yapacağımızı bilemiyoruz. Aracımı kullanalım, önümüzdeki araçları mı takip edelim yoksa nerden ve ne zaman çıkacağı belli olmayan patenci gençlerimi takip edelim şaşırdık kaldık. Trafik polisleri bu duruma bir çözüm bulmalı. Her an bir kaza yapacağız, bir cana mal olacağız diye ödümüz kopuyor" diye dert yandı.

"ADRENALİMİZ YÜKSELİYOR"
Yasada herhangi bir cezası olmadığı için trafik polisleri tarafından sadece uyarılan gençler ise durumdan çok memnun. Paten ya da kaykayla adrenalinlerinin yükseldiğini öne süren gençler, "Dünyanın her yerinde gençler bunu kullanıyor. Ancak gelişmiş ülkelerde özel alanlar var. Büyükşehir Belediyesi ya da ilçe belediyeleri bizlere özel yer yapsın. Kaldırımlardan kurtulalım. Okula ya da evimize paten kayarak gidiyoruz. Tehlikeli olduğunu biliyoruz ama seviyoruz" diye konuştular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da paten terörü yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN