Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinlerle dolandırıcılığa 7 yıl hapis istemiyle dava

Adana'da "Cinlerim var" diyerek D.B. adlı kadını 30 bin TL dolandırdığı ileri sürülen Adem Yılmaz hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Giriş Tarihi: 3.2.2015
Cinlerle dolandırıcılığa 7 yıl hapis istemiyle dava
Adana'da cinlerle irtibat halinde olduğunu ve sorunları çözdüğünü, bu sayede sayısal lotoyu bildiğini ileri sürerek D.B. (42) adlı kadını 30 bin TL dolandırdığı ileri sürülen Adem Yılmaz (29) hakkında "Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. İddianamede, şüphelinin, "Baba cinin azabından kurtulmak için 13 bin TL daha getireceksin" dedikten sonra yakalandığı belirtildi.

PARASINI KURTARMAK İSTEDİ
İddianameye göre, 3 Kasım 2014 tarihinde meydana gelen dolandırıcılık olayı şöyle gelişti: Bir kişiye 30 bin lira kaptıran D.B., arkadaşı İlhan Karapapak'a durumu anlatarak yardım istedi. O da, fikir birliği yaptığı Adem Yılmaz'ın telefonunu verdi. D.B., cinleri olduğuna inandığı Adem Yılmaz'ın istediği her şeyi yerine getirdi. Daha ileri giden Yılmaz, "Cinlerim bana 6'lıyı bulduracak. Seni zengin edeceğim" dedi. Adem yılmaz bu yolla kadından 30 bin liraya yakın para sızdırdı.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK

30 bin lirasını kurtarmak isterken 30 bin lira daha kaptıran D.B., verdiği parayı geri isteyince Adem Yılmaz, "Biz cin babadan habersiz bir şey yapamayız. Sen niyetini bozma. Yoksa cin doğduğuna pişman eder" dedi. Durumdan şüphelenen kadının polise haber vermesiyle yakalanan Adem Yılmaz ve arkadaşı İlhan Karapapak hakkında "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan dava açıldı. İddianamede, iki sanığın dinin inanç ve duyguları istismar ederek 30 bin TL dolandırıcılık yaptığı belirtildi. Yılmaz, aynı yöntemle dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla Adana 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinlerle dolandırıcılığa 7 yıl hapis istemiyle dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN