Halı saha değil bilardo masası

Giriş Tarihi: 20.3.2015
Halı saha değil bilardo masası

Seyhan Belediyesi'nin Kalkınma Bakanlığı desteğiyle gençlere kazandırdığı Pınar Mahallesi Spor Kompleksi, bakımsızlık nedeniyle kaderine terk edildi. Tesiste çimler yakıldı, demir kapı çalındı

Adana'da Seyhan Belediyesi yüz binlerce lira harcayarak kente yeni spor tesisleri kazandırırken, mevcut kompleksleri unutup ilgisizlikten çürümeye bıraktı. Kalkınma Bakanlığı desteğiyle Seyhan Belediyesi'nin Pınar Mahallesi'nde yaptığı Pınar Mahallesi Spor Kompleksi de bu kaderi paylaştı. Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen, içerisinde birer suni çim halı saha ve basketbol sahasının yer aldığı nitelikli tesis her geçen gün yok olmaya devam ediyor.

KÖSTEBEK YUVASI

Kentin gelişen mahallerinden Pınar Mahallesi'nde 74121 Sokak üzerinde gençlerin hizmetine sunulan spor tesisinde, gerekli denetimlerin yapılmadığı, güvenliği olmadığı için önce demir kapı çalındı. Ardından düzenli olarak bakımı yapılmayan ve tinercilerin yuvası haline gelen sahada çim halı saha yakıldı, her yer oyularak köstebek yuvasına döndü. Sahanın bakım görmesini ve güvenlik isteyen mahalle halkı, "Çocuklarımız burada spor yapıyor. Ancak aklımız onlarda kalıyor. Sahadaki derin çukurlar sakatlık riskini artırıyor. Akşam saatlerinde sahanın kapısı olmadığı için tinercilerin mekanı oldu. Artık spor kompleksine spor yapmak için dahi giremiyoruz. Seyhan Belediyesi'ne taleplerimizi defalarca ilettik ancak şu ana kadar hiçbir şekilde geri dönüş olmadı" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halı saha değil bilardo masası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN