Alacak kurşununun bedeli 690 bin lira

CHP'li Elif Doğan Türkmen'e silahlı saldırıda bulunan Ali Fuat Elibol, Türkmen ve bir adamının, kendisine ait 690 bin lirayı zimmetine geçirdiğini iddia etti

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Alacak kurşununun bedeli 690 bin lira
CHP Adana Milletvekili Adayı Elif Doğan Türkmen'e yapılan silahlı saldırının faili Ali Fuat Elibol, Türkmen ve yeğeni Beyazıt Durmuş'un, 690 bin lirasını zimmetine geçirdiğini iddia etti. Saldırıyı gerçekleştirmeden kısa bir süre önce gazetemize gelerek iddialarını sıralayan Elibol, "2009'da bir firmadan alacağımı tahsil edemeyince Elif Doğan Türkmen'e vekalet verdim. Ancak parayı alıp yeğeniyle birlikte zimmetine geçirdi, bana 5 kuruş vermedi" dedi.

TEHDİT VE ŞANTAJ
Önceki gün CHP Adana 1'inci sıra adayı Elif Doğan Türkmen'i bir derneğin toplantısına katılmak için gittiği restorantın girişinde silahla her iki bacağından yaralayan Ali Fuat Elibol, Türkmen'in avukatlık yaptığı dönemle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Türkmen'in kendisine oyun oynayarak 690 bin lirasına el koyduğunu anlatan Elibol, "Üstelik hakkımı aradığım için yeğeni Beyazıt Durmuş ve adamları beni tehdit etti, şantaj yaptı, işimi ve düzenimi bozdu" diye konuştu.

TÜRKMEN'E VEKALET VERDİ

Elibol Tek. Hır. San. San ve Tic. Ltd. Şt'nin yetkili temsilcisi olan Ali Fuat Elibol, 2009 yılında Setaş A.Ş.'den alacağını tahsil edemeyince avukat Elif Doğan Türkmen'e vekalet vererek davasına bakmasını istedi. Dava sonunda Adana 14'üncü İcra Müdürlüğü Elibol'un alacaklısı olduğu firma hakkında icra takibi başlattı. Ancak firma karara itiraz ederek icra takibini durdurdu. Firmanın icra takibinin kabul edilmemesinin ardından Elif Doğan Türkmen'in tuzağına düştüğünü ileri süren Ali Fuat Elibol, şunları söyledi:

TUZAĞA DÜŞÜRDÜLER
"Avukatım Türkmen, benim şirketimin borçları olduğu için paraya haciz konulacağını, güvenli birine temlik etmem gerektiğini söyledi. Bana yeğeni Beyazıt Durmuş'un güvenilir biri olduğunu, hatta ona kefil olduğunu söyledi. Ben de noterde Beyazıt Durmuş üzerine temlik verdim. Bürosuna gidip her sorduğumda parayı almadığını söyledi. Daha sonra icra müdürlüğündeki dosyaya baktığımda paranın 2 ay önce alındığını öğrendim.

AZARLAYIP KOVDU
Türkmen'in, kendisine ait 690 bin lirayı yeğeni ile birlikte çektiğini öğrendiğini anlatan Elibol, "Bürosuna gittiğimde bana 'Ben parayı çekip, yasal alacaklıya ödedim, senin ve şirketinin alacağı yok' dedi ve beni azarlayıp bürosundan kovdu. Elif Doğan Türkmen beni tuzağa düşürdü ve paramı yedi. Olaydan sonra yeğenim dediği ancak tetikçisi olduğunu öğrendiğim Beyazıt Durmuş ile adamları tarafından tehdit edildim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alacak kurşununun bedeli 690 bin lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN