Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin Harvard'ı Özel Gündoğdu Koleji

Dünyanın en büyük 3-6 yaş Uluslararası Çocuk Üniversitesi kampusunu Türkiye ve Adana'ya kazandıran Gündoğdu Koleji uluslararası alanda eğitimde çığır açmaya devam ediyor

Giriş Tarihi: 8.6.2015
Türkiye'nin Harvard'ı Özel Gündoğdu Koleji
Eğitime yaptığı büyük yatırımlarla dünyanın sayılı eğitim merkezleri arasına girmeyi başaran Adana Gündoğdu Koleji (AGK) hayata geçirdiği projelerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Eğitimde çığır açan yeniliklere imza atan Gündoğdu Koleji, bünyesine kattığı uluslararası markalarla eğitimde sınır tanımadı ve Türkiye'nin Harvard'ı oldu.

BABASININ MİRASI

1988 yılında baba Yunus Gündoğdu'nun girişimleri ile yola çıkan eğitim yuvası, güçlü kadrosu ile kısa sürede eğitimde başarının para değil, gönül işi olduğu kanıtladı. Gündoğdu Holding ve Gündoğdu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu babasından aldığı bayrağı uluslararası arenaya taşıdı. Gündoğdu genç yaşında attığı cesur adımlarla bilgi ve birikimini eğitime aktardı.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

Yurt dışında aldığı eğitimler ve bu konuda ürettiği projelerle dünyanın en büyük 3-6 yaş ön okulu olan Uluslararası Çocuk Üniversitesi Kampusu'nu Adana'da açan Gökhan Gündoğdu, projenin hedefinin dünyanın büyük kentlerinde global bir Türk markası olarak, Uluslararası Çocuk Üniversitesi kampusları kurup, küçük yaş grubu çocukların tüm eğitim ihtiyaçlarını dünya standartlarında sağlamak olduğunu belirtti.

ÜNLÜ MARKALAR BİR ARADA
Gündoğdu Koleji bünyesindeki markaları; Gymboree (dünyanın en ünlü anne-çocuk okulu), Helen Doron (dünyanın en ünlü İngilizce ağırlıklı anaokulu), dünyanın ilk Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi, İbrahim Kutluay Basketball Academy, British Swim School (bebeklere dahi yüzme öğreten yüzme okulu) Gündoğdu Red Dolphins Spor Kulübü ve Adana Gündoğdu Koleji (ilkokul, ortaokul, lise) ile bölgenin eğitim lideri oldu.

11 BİN METREKAREYE 200 ÖĞRENCİ

Uluslararası Çocuk Üniversitesi Kampusu'nun 11 bin metrekare alana kurulu olduğunu açıklayan Gökhan Gündoğdu, "Biz bu alana sadece 200 çocuk kabul ediyoruz. Normal şartlarda bu büyüklükteki bir alana Milli Eğitim Bakanlığı'nın vereceği ruhsat 15 bin öğrenci. Eğitim alanında yüzlerce yenilik var burada. Biz bu altı branşta üç yıl içerisinde vatanını milletini seven, arkadaşları ile takım oyunu kurabilen, zamanı yöneten, hayata pozitif bakan, spor yapmayı bilen, iki dili iyi konuşan bireyler yetiştiriyoruz" dedi.

25 BİN KİŞİLİK BÜYÜK BİR AİLE

Başarılı ve örnek eğitim kurumu haline gelen ve bugüne kadar verdiği mezunlar ile 25 bin kişilik büyük bir aile oluşturan Gündoğdu Koleji, Çukurova bölgesinde 0-18 yaş aralığındaki gençlerin her türlü eğitim ihtiyacını karşılayan bir 'Eğitim Hizmet Holdingi' olma amacına yoğunlaştı. Gökhan Gündoğdu, "Gündoğdu, Çukurova'dan dünyaya açılan bir Türkiye markası oldu. Biz Çukurova bölgesine odaklanmak istiyoruz. Çünkü biz Çukurovalıyız. Buranın insanıyla birlikte yürüdük, buralara geldik. Bundan sonra da yola buranın insanıyla devam edeceğiz" diye konuştu.

EĞİTİM HİZMET HOLDİNGİ
"Biz, Cumhuriyetimizin 100. yılına gireceğimiz 2023 yılında, bölgenin her türlü eğitim ihtiyacını karşılayan bir Eğitim Hizmet Holdingi olmayı amaçlıyoruz" diyen Gündoğdu, "Devlet ve Cumhuriyet var olduğu sürece bu çaba devam edecek. Biz gelişmeleri takip edeceğiz. Başka çaremiz var mı? Biz Adanalıyız. Bugün biz öğrencilerimiz, kursiyerlerimiz, takım arkadaşlarımız, mezunlarımız ve onların aileleri dahil 25-30 bin kişilik büyük bir aileyiz. Kardeşim Volkan Gündoğdu, Holding'de operasyon direktörü. Kurucu temsilcimiz Lale Gündoğdu da yükümüzü aldı. Ayrıca çok deneyimli eğitim kadromuz ve konularında uzman ekip arkadaşlarımız başarımızın mimarlarındandır " şeklinde konuştu.

TÜRKLERİN PROJESİ
Çocuk Üniversitesi'ni üç yıl önce Adana'da açan Gökhan Gündoğdu, her geçen sene çıtayı daha da yükseltmek istediklerini belirtti. İrlanda'da iki, ABD'de bir vakfın ortak desteğiyle Türklerin projesi olan Çocuk Üniversitesi'ni 60 ülkenin gelip ziyaret ettiğini ifade eden Gökhan Gündoğdu, "Bu proje Gündoğdu'yu uluslararası yapmıştır. Hem ülkemiz hem de kentimiz için gurur verici bir tablo" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin Harvard'ı Özel Gündoğdu Koleji
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN