Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG Türkiye 1'si Adana Final'den çıktı

Giriş Tarihi: 1.7.2015
TEOG Türkiye 1'si Adana Final'den çıktı

"Hem yaşam, hem sınav başarısı" ilkesiyle yola çıkan Adana Final Okulları, bir kez daha TEOG'da Türkiye birinciliğinin haklı gururunu yaşıyor

Adana Final Okulları öğrencisi İmren Altınay Kavlak, 2015 TEOG sınavlarında 700 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Kavlak, 2013'teki LYS'de Mehmet Burak Kaya'dan sonra Türkiye 1.liğine imza atan 2.öğrenci olma başarısını elde etti. Böylece Adana Final Okulları 5.yılında 2. Defa Türkiye birincisi çıkararak Adana'nın haklı gururu oldu.

HAKLI GURUR

Elde edilen başarıyı değerlendiren Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, "Adana Final Okulları iz açan bir okul olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. TEOG'da Türkiye 1.si çıkarmanın haklı gururunu ayrıca Adana'ya da böyle bir sonuç kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu büyük başarıya imza atan tüm öğrencilerimizi, onların başarısında emeği geçen tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyoruz" dedi.

BAŞARIDA FİNAL ADI
Düzenli bir çalışma takvimi planladığını söyleyen Türkiye 1.si Kavlak, ailesinin yanı sıra Adana Final Okulları'nın öğretmen ve yöneticilerinin desteğini de hep yanında hissettiğini belirterek, eğitim hayatına Adana Final Fen Lisesi'nde devam edeceğini söyledi. Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan, Adana Final Okulları öğrencilerini TEOG sınavlarına hazırlamak için yıl içinde farklı çalışma programları uyguladı ve bu çalışmaların meyvelerini topladığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG Türkiye 1'si Adana Final'den çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN