Kocamaz: Bu kapıdan rüşvet giremez dedik

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Kocamaz: Bu kapıdan rüşvet giremez dedik
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Kıyas Uslu ile Mustafa Çakır'ın bir araziye akaryakıt istasyonu ruhsatı verilmesi karşılığında 50 bin lira aldığı iddiasının gündeme düşmesinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Biz göreve geldiğimizde belediye binasının girişine 'Bu kapıdan içeri rüşvet giremez' diye yazdık. Yanlış yapan sonucuna katlanır" dedi. Rüşvete adın karışan MHP'li 2 meclis üyesinin istifasını isteyen Kocamaz'ın aynı zamanda olayı soruşturması için İçişleri Bakanlığı'ndan da bir müfettiş göndermesini istediği bildirildi.

TOPLANTIDA TARTIŞTI
İddiaya göre olay şöyle gelişti: İşadamı Müslüm İpkıran, Mezitli ilçesine bağlı Kuyuluk Kavşağı'na yakın bir yerdeki arsasına akaryakıt istasyonu kurmak için girişimde bulundu. Bir yıl boyunca bir adım ilerleyemeyen Müslüm İpkıran, ruhsat işini halletmesi için MHP'li Meclis Üyesi Kıyas Uslu'ya 50 bin lira ödedi. 6 ay geçmesine rağmen işi hallolmayan Müslüm İpkıran, 3 Temmuz'da yapılan İmar Komisyon toplantısına katılarak Meclis Üyesi Uslu ile tartıştı. İddiaları duyan Büyükşehir Belediye Başkan Burhanettin Kocamaz, rüşveti verdiğini iddia eden iş adamı ile aldığı iddia edilen meclis üyesini ve olaya adı karışan diğer MHP'li meclis üyesi Mustafa Çakır'ı karşılaştırdı.

İSTİFALARI İSTENDİ
Müslüm İpkıran, ruhsat işi için Kıyas Uslu'nun kendisinden 50 bin lira rüşvet aldığını ileri sürdü. Kıyas Uslu ise 'Parayı rüşvet olarak değil, arazinin harita işleri için aldım' diyerek suçlamayı reddetti. Olayda adı geçen Mustafa Çakır ise yaşananlarla ilgilisinin olmadığını belirtti. İdari inceleme başlatılması kararı alan ve bu kapsamda İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş talep eden Başkan Kocamaz, MHP'li iki meclis üyesinin istifasını istedi. Mazbatasının aldıktan sonra belediye girişine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in, 'Rüşvet alan da veren de cehennemdedir' Hadis-i Şerifi'nin yer aldığı bir tabela astıran Kocamaz, "Biz kapının girişine o yazıyı boşuna astırmadık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz: Bu kapıdan rüşvet giremez dedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN