Beymail ürünleri bayramda kapışıldı

Osmaniye İl Özel İdaresi bünyesinde kurulan şirketin ürettiği yer fıstıklı drajeler Ramazan Bayramı'nda yoğun talep aldı

Giriş Tarihi: 21.7.2015
Beymail ürünleri bayramda kapışıldı
Osmaniye'nin sembolü haline gelen ve İl Özel İdaresi'nin kurduğu şirket tarafından üretilip pazarlanan yer fıstıklı drajeler, Ramazan Bayramı'nda birçok ailenin tercihi oldu. 'Beymail' markasıyla satılan yer fıstıklı drajeler ile yine aynı ürünle yapılan lokum ve cezeryeler, bayramda yoğun talep aldı. Beymail Genel Müdürü İbrahim Çeliker, yer fıstığının sanayi ürünü olarak piyasada söz sahibi olması için 6 yıldır çikolata kaplı renkli şekerlemeler üreterek gıda piyasasında pazarladıklarını söyledi. Çeliker, özellikle yeni ambalajların iç piyasada tercih edilme oranını artırdığını ifade etti.

KADINLAR BU TADA ALIŞTI
Çeliker, çikolata kaplı, renkli yer fıstıklı şekerlerin bayramlaşmak için gelen misafirlere ikram edebilecek güzel bir tercih olduğunu ifade ederek, "Bayramda kent dışına çıkacak vatandaşlarımız, yakınlarına hediye olarak 'Beymail' markalı ürünlerimizi götürüyor. Kadın müşterilerimiz, drajelerimizi kahve yanında tüketmeyi alışkanlık haline getirdi. Hem göze hem de damak tadına hitap eden drajelerimiz, çok tutulan bir ürün haline geldi. Ramazan Bayramı'nda satışlarda gözle görülür bir artış olması bizleri mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

ÜRETİCİYE DE KATKI OLUYOR
Çeliker, şekerlemelerin satışı için internet ağı kurulduğunu belirterek, tüm illere siparişlerin en geç 2 günde teslim edildiğini kaydetti. Türkiye'deki yer fıstığı üretiminin yüzde 44'ünün gerçekleştirildiği Osmaniye'de, yer fıstığının şekerleme olarak satışının yapılmasının çiftçinin de yüzünü güldürdüğünü anımsatan Çeliker, "Yılda 30 tondan fazla yer fıstığı, sadece draje şeker üretiminde değerlendiriliyor. Bu da yer fıstığı üreticilerimize önemli katkı sağlıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beymail ürünleri bayramda kapışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN