Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filtre sektöründe Hatay üs bölgesi

Dünyada filtre üretimi konusunda bir üs olarak görülen Hatay'ın İskenderun ilçesinde sektör temsilcileri Vali Ercan Topaca'nın başkanlığında bir araya geldi

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Filtre sektöründe Hatay üs bölgesi
Hatay Valisi Ercan Topaca, filtre sanayi sektörü temsilcileri ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir araya geldi. Vali Ercan Topaca, Türkiye'de filtre sektöründe yüzde 65 gibi önemli bir pazar payına sahip olan Hatay'da firma temsilcileri ile bir araya gelerek, sorunların tartışıldığını, kamu olarak neler yapılabileceği konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunulduğunu söyledi. Hatay Valisi Ercan Topaca, "Filtre sektörünün üretim üssü olan bir bölgedeyiz. Bugüne kadar sektördeki arkadaşlarla böylesi yakın bir görüşme imkanı bulamamıştık. Son derece yararlı geçti. Karşılıklı olarak sektörün sorunlarını masaya yatırıp, çözüm önerileri konusunda fikir birliğini vardık" dedi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca başkanlığında yapılan toplantıya; Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sunday Balıkoğlu, KOSGEB Hatay Hizmet Merkezi Müdürü Kenan Sert, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Bulanık, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal, Ticaret İl Müdürü Ziya Yüksel, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

ÖZEL TEŞVİK SAĞLANMALI
Bu toplantının, filtre sektörünün Hatay'ın daha da güçlenmesine, üretim, istihdam, ihracat ve diğer alanlarda yaratacağı katma değerin daha da büyümesine vesile olmasını dileyen Fil Filtre Genel Müdürü Can Teymur, sektörün potansiyeli ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Otomotiv yan sanayinin önemli bir kolu olan filtre sektörünün dünyada yoğun olarak üretildiği ilk üç üretici ülkeden biri olan Türkiye'de filtre üretim merkezinin İskenderun olduğunu belirten Teymur, uluslararası platformda Hatay ve ülkemiz adına rekabet edebilmek, sektörün yurt dışında pazarlama gücünü daha etkin kılabilmek için özel teşviklerin sağlanması gerektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filtre sektöründe Hatay üs bölgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN