Tekvandocu aile

Giriş Tarihi: 8.8.2015
Tekvandocu aile

Gaziantep'te tekvandoya gönül veren Döşüçukur ailesinden üç kız kardeş, antrenör babalarının desteği ve sıkı çalışmanın sonucunda elde ettikleri başarılarla isimlerini dünyaya duyurdu

Gaziantep'te Döşüçukur ailesi kelimenin tam anlamıyla tekvando ile yatıp tekvando ile kalkıyor. Türkiye Tekvando Federasyonu İl Temsilcisi Veysel Döşüçukur kızları Zehra, Elif ve Tülay tekvandoda elde ettikleri başarı ile isimlerini Türkiye'ye ve dünyaya duyurmayı başardı. Babaları Veysel Döşüçukur tarafından yetiştirilen 18 yaşındaki Zehra, 16 yaşındaki Elif ve 13 yaşındaki Tülay katıldıkları ulusal ve uluslararası şampiyonlarda en iyi derecelerle dönmeyi başardı.

OLİMPİYATLARI HEDEFLİYOR
Tekvandoyla Gaziantep'i dünyaya tanıtan üç kız kardeş hayallerinin peşinde koşup bu sporu yaşam biçimi haline getirmeye karar verdi. Branşa babasının ısrarı üzerine başladığını, zaman ilerledikçe bu sporun tutkuya dönüştüğünü belirten Zehra Döşüçukur, "Türkiye ve Avrupa'da birinciliklerim var. Gençlerde uluslararası müsabakalarda birinci oldum. Şimdiki hedefim 2020 Olimpiyatları'na katılmak ve dereceyle dönmek" dedi.

ABLALARININ İZİNDE

Türkiye ve Avrupa'da katıldığı müsabakalarda gümüş madalya kazanan ve ileride en büyük hedefinin tekvando okulu açıp öğrenci yetiştirmek olduğunu belirten Elif Döşüçukur ise "7 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Okul açarak, başarılı öğrenciler yetiştirmek en büyük hayalim" dedi. Tülay Döşüçukur, da ablalarını örnek aldığını belirterek, "Bu sporla birlikte birçok arkadaşım oldu. Her iki ablamın da bu sporu yapmasından dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

DESTEK YOK
Gaziantep'in sponsorluk noktasında çok kötü bir durumda olduğunu söyleyen antrenör ve baba Veysel Döşüçukur, "Gençlik il müdürlüğümüzün bizlere ayırmış olduğu bütçeyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Başarılı olabilecek birçok gencimiz, destek bulamadıkları için yaşları ilerleyip sporu bırakmak zorunda kalıyor. Sadece tekvando için değil, birçok branş için durum böyle. Gaziantepli işadamları duyarlılık gösterip gençlerimize destek vermeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekvandocu aile
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN