Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün kasası istasyon sahibi

Giriş Tarihi: 24.8.2015
FETÖ'nün kasası istasyon sahibi

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında örgütün finansörünün bir akaryakıt şirketinin eski ortağı olduğu anlaşıldı

Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 2014/41689 soruşturma, 2015/9149 esas ve 2015/958 nolu iddianamede yer alan bilgilere göre, örgütün finans kaynakçısının Koç Grubu'nun da ortak olduğu OPET şirketinin eski ortaklarından Abdi Öztürk olduğu önü sürüldü. Abdi Öztürk'ün bir akaryakıt istasyonunu Paralel Yapı'nın Mersin il örgütlenmesinin kasası olan Ali Haydar Ark'a verdiği mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede yer aldı.

İSTASYONU DEVRETTİ
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında ilginç bir detaya ulaşıldı. Soruşturma kapsamındaki beyanlara göre, Koç Grubu'nun da ortak olduğu OPET Petrolcülük Şirketi ortaklarından Fikret Öztürk'ün kardeşi Abdi Öztürk'ün, Mersin'de cemaate petrol istasyonu verdiği, örgütün bundan gelir elde ettiği ortaya çıktı. Soruşturmadaki bilgilere göre, Abdi Öztürk'ün, Paralel Yapı'nın Mersin İl örgütlenmesinin kasası Ali Haydar Ark'a, Mersin Üniversitesi civarındaki bir petrol istasyonunu devrederek örgüte gelir elde etmesini sağladığı bildirildi.

2 EYLÜL'DE MAHKEME

Bilindiği gibi, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, 1 Haziran 2015 tarihinde yapılan operasyonda 66 kişi gözaltına alınmış ve bunlardan beşi, T.C Hükümetini devirmeye teşebbüs ve silahlı terör örgütü (Fethullahçı Terör Örgütü) üyesi olmaktan tutuklanmıştı. Bu soruşturma sonucunda Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 13 Temmuz 2015 tarihinde hazırlanan iddianame ile aralarında örgütün kasası konumundaki Ali Haydar Ark'ın da bulunduğu 66 sanık hakkında kamu davası açıldı ve ilk duruşması 2 Eylül 2015 tarihinde yapılacak. Sanıkların, T.C Hükümetini devirmeye teşebbüs, ve silahlı terör örgütüne üye olmak, yardım etmek Cumhurbaşkanına hakaret, resmi belgede sahtecilik ve özel hayatın gizliliğini ihlal gibi suçlardan hakim karşısına çıkacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün kasası istasyon sahibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN