Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihal Atakaş Cami temeli cuma günü

Giriş Tarihi: 9.11.2015
Nihal Atakaş Cami temeli cuma günü

İskenderun'da yapılacak olan Nihal Atakaş Camisi'nin temel atma hazırlıkları son hızla devam ediyor. Başkan Seyfi Dingil, "Böylesine önemli bir hizmeti yapmanın mutluluğu içindeyiz" dedi

İskenderun'un simgesi haline gelmesi planlanan Nihal Atakaş Camisi'nin temel atma töreni için geriye sayım başladı. Türkiye'nin her yerinden davet edilen önemli isimlerin katılımı ile 13 Kasım Cuma günü saat 14.30'da atılacak temel atma törenine tüm İskenderun halkının davetli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Önümüze çıkan tüm engelleri aşarak sahil kordonuna inşa edilecek caminin temelini atacağız. Çok mutluyum, gururluyum" dedi.

ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK
Nihal Atakaş Camisi'nin İskenderun'a apayrı bir güzellik katacağını ve kentin tanıtımı konusunda bu caminin çok önemli olduğunu söyleyen Seyfi Dingil, "Butik caminin temel atma töreni için tüm hazırlıklarımız sürüyor. Kentimize yakışan bir tören düzenleyeceğiz. Hatay Valimiz Ercan Topaca başta olmak üzere birçok ünlü ve tanınmış isim törenimize katılacak. Bu cami şehrimize farklı bir hava katacak. Ülkemizde birçok yerde olan butik camilerden birisini de biz yapacağız" diye konuştu.

TÖRENE HERKES DAVETLİ
İskenderun'da farklı inançlardan insanlarımızın hoşgörü ve kardeşlik içinde yaşadığını vurgulayan Başkan Seyfi Dingil, "İskenderun'da herkesin dini inançlara saygısı vardır. Tüm vatandaşlarımız dostluk ve kardeşlik havası içinde yaşıyor. Sahile yaptıracağımız Nihal Atakaş Camii kentimizin simgesi olacak. Projesini özenle hazırladığımız, üzerinde hassasiyetle durduğumuz camimizin ibadete açılacağı günü heyecanla bekliyoruz. İskenderun'un güzelliğine güzellik katacağız. 13 Kasım Cuma günü yapılacak temel atma törenine tüm halkımıza davet ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihal Atakaş Cami temeli cuma günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN