Bu okul hem öğretiyor hem iş sahibi yapıyor

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, teorik bilgileri MTOSB'de eğitim veren fabrikalarda pratiğe dönüştürüyor

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Bu okul hem öğretiyor hem iş sahibi yapıyor
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) içerisinde kurulan Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerini, alacakları eğitimin ardından iş sahibi yapıyor. Okuldaki teorik bilgileri fabrikalarda pratiğe dönüştüren öğrencilerin, beslenme, ulaşım ve giyim gibi temel ihtiyaçları da okul tarafından karşılanıyor. MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin'de görev yapan basın mensuplarına Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni gezdirerek, okulla ilgili bilgi verdi. OSB ile eğitim kurumlarının ortak hareketinin 2013 yılında onaylandığını dile getiren Tekli, "Devletimiz bu uygulamanın ülkedeki 295 organize sanayi bölgesinde hayata geçirilmesini ve öğrenci başına destek vermeyi onayladı" dedi.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI
Lisede 37 öğretim görevlisi ile 475 öğrenciye eğitim verildiğini dile getiren Tekli, "2 dönem mezun verdik. Hedefimiz bu yıl devletimizle birlikte bir yüksekokulu programlayıp, çocuklarımızın eğitimlerinin bölge içerisinde devamını sağlamak. Bu proje şu an hazır. İlk mezunlarımızın yüzde 85'i 2 ve 4 yıllık üniversitelere kaydoldu" dedi.

GENİŞ İMKANLAR
Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrenciler, yüksek kapasitede üretim yapan fabrikalarda staj imkanına sahip oluyor. Projeler üreterek bilim olimpiyatlarına katılan ve becerilerini ortaya koyan öğrenciler, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürürken laboratuvarlarda çalışma imkanı da buluyor. Farklı imkanların sunulduğu okulda öğrencilerin beslenme, ulaşım ve giyim gibi temel ihtiyaçları da karşılanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu okul hem öğretiyor hem iş sahibi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN