Sessiz dünyalarına sevgiyle dokundular

1997 yılında hizmete açılan Çukurova Üniversitesi Halil Avcı Duyma Engelliler Merkezi'nin bebek yaştaki ilk öğrencileri, kurucusu Halil Avcı ve eşi Makbule Avcı ile buluştu

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Sessiz dünyalarına sevgiyle dokundular
Deneyimli eğitim kadrosu ve teknolojik donanımıyla Türkiye'de örnek gösterilebilecek sayılı araştırma ve uygulama merkezlerinden birisi haline gelen ÇÜ Halil Avcı Duyma Engelliler Merkezi'ni ziyaret eden merkezin kurucusu işadamı Halil Avcı ve eşi Makbule Avcı çifti, 1997 yılında kucaklarında oturttukları çocukların birer genç kız ve delikanlı olduğunu, rahatlıkla duyup, konuşabildiğini görünce duygulu anlar yaşadı. Tanık olduğu tablo karşısında duygularını gizleyemeyen Halil Avcı, "Merkezin açılışını yaptığımızda kucağımıza alarak fotoğraf çektirdiğimiz çocukların hepsi büyümüş, işin güzel tarafı hepsi rahatlıkla duyuyor ve konuşuyor. Bir insan olarak bundan güzel duygu olamaz" dedi. Avcı çiftçi, merkez çalışanları, öğrenciler ve aileleri ile öğlen yemeği yiyerek, bol bol sohbet ettiler.

BİNLERCE İSTİHDAM

Merkezin tüm birimlerini gezerek ihtiyaçlarını tespit eden Halil Avcı, bunların hepsinin giderileceğini söyledi. Adana merkezli olarak 37 yıldır inşaat, enerji, tarım, madencilik ve turizm sektörlerinde faaliyet yürüten Halil Avcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı, yönetimindeki 15 firmada binlerce kişiye istihdam sağlayıp, ekonomiye katma değer kazandırıyor.

ONLARIN YERİ ÇOK AYRI
Halil Avcı Şirketler Gurubu, tüm bunların yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de önderlik ediyor. Adana'nın İmamoğlu ilçesine Halil Avcı Aile Sağlığı Merkezi, Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ne Makbule Avcı Salonu'nu armağan eden hayırsever işadamı Halil Avcı'nın gönlünde işitme engellilerin çok ayrı bir yer tuttuğu bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessiz dünyalarına sevgiyle dokundular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN