Hatay'da eğitime hayırsever desteği

İskenderun'da Ali Uysal adlı hayırsever işadamının annesi adına yaptırdığı 24 derslikli Hanife Uysal Ortaokulu, düzenlenen törenle hizmete açıldı

Giriş Tarihi: 15.2.2016
Hatay'da eğitime hayırsever desteği
Uysal Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uysal'ın İskenderun ilçesinde annesi adına yaptırdığı Hanife Uysal Ortaokulu, Hatay Valisi Ercan Topaca'nın da katıldığı törenle eğitime başladı. Vali Ercan Topaca, "Devletimiz çok büyük miktarları eğitim için harcıyor. Ama yine de bu yetmiyor. Mutlaka hayırseverlerimizin desteğine ihtiyacımız var" dedi.

EĞİTİMSİZ ÇOCUK KALMASIN

Sahip çıkılamayan, eğitilemeyen bir tane bile çocuğun olmaması gerektiğini belirten Topaca, ''Bu ister bizim evlatlarımız ister misafir olarak gelen Suriyeli çocuklar olsun hiçbirini pas geçmek istemiyoruz. Hepsi bu okullardan, bu sıralardan geçsin; öğretmenlerinden feyz alsın, ülkesini, milletini sevsin. Ancak o zaman ülkemizin ve milletimizin geleceği aydınlık olacaktır" diye konuştu.

KAZANDIĞIMIZI PAYLAŞIYORUZ

Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, en fazla bütçenin Milli Eğitim Bakanlığı'na ayrılması için mücadele ettiklerini vurgularken hayırsever iş adamı Ali Uysal ise, "Çalışmalarımızı sosyal sorumluluk projeleri ile taçlandırıyoruz. Bu topraklarda kazandığımızın bizim kadar bu coğrafya içinde yaşayan insanlarla paylaşmaktan onur duyuyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'da eğitime hayırsever desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN