Eşini kurtarmak için evini satıyor

Kaçak su kullandığı için 3 bin lira adli para cezasına çarptırılan 4 çocuk annesi Fazilet Uğur (45), parayı ödeyemeyince cezaevine konuldu

Giriş Tarihi: 23.2.2016
Eşini kurtarmak için evini satıyor
Adana'da evinin ve çocuklarının su ihtiyacını karşılamak için 2 kez su sayacının mührünü kıran 45 yaşındaki 4 çocuk annesi Fazilet Uğur, adli para cezasını ödeyemeyince Yumurtalık Kadın Cezaevi'ne konuldu. 10 Şubat'ta tutuklanan annelerinin yolunu gözleyen çocukları, onu çok özlediklerini söyledi. Eşini kurtarmak için 3 bin liraya ihtiyaç olduğunu söyleyen Yusuf Sezgin Uğur (43), "Çocuklarım 'Baba, annemizi kurtar' diyor ama elimden bir şey gelmiyor. Fukaralığın gözü kör olsun. Karımı kurtarmak için annemin evini satılığa çıkardım" dedi. Elektrik ustası olan ancak sürekli iş bulamayan Yusuf Sezgin Uğur, ev kirasını ödeyemeyince 2012 yılında annesi Fatma Uğur'a ait olan Yenibey Mahallesi 18056 Sokak'taki evine taşındı. Uğur ailesi parasızlık yüzünden su abonesi olamayınca su sayacının mührünü kırıp kaçak olarak kullanmaya başladı. Baba Uğur çalışmak için İzmir'e gitti. Bu sırada Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ ekiplerinin yaptığı kontrolde kaçak su kullanımı tespit edildi ve tutanak tutuldu. Ekipler gittikten bir süre sonra anne Fazilet Uğur, çaresiz kalınca yine mührü kırdı.

PARAYI ÖDEMEDİ TUTUKLANDI

ASKİ avukatları, Fazilet Uğur hakkında iki ayrı mahkemede 'mühür bozma' suçuyla dava açtı. Adana 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada suçlamaları kabul eden Fazilet Uğur'a 5 ay hapis cezası verildi. Adana 16'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davada ise 150 gün adli para cezasının karşılığı olan 3 bin TL ödenmesine karar verildi. Fazilet Uğur bu parayı ödeyemedi, verilen süre içinde parayı temin edemeyince Yumurtalık Kadın Cezaevi'ne konuldu. Yusuf Sezgin Uğur eşini kurtarmak için çalmadık kapı bırakmadı ama gerekli parayı bulamadı. Günlerdir annelerinin yolunu gözleyen 13 yaşındaki Selçuk, 12 yaşındaki Fatmanur ve 8 yaşındaki Kardelen Uğur, çalan her zilde anneleri gelecekmiş gibi heyecanlanarak kapıya koşuyor. Büyük umutla kapıyı açtıklarında hayal kırıklığı yaşayan Uğur kardeşlerden Selçuk, "Kardeşlerime ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Onlardan gizli ağlıyorum ama onlar ağlayınca ben de dayanamıyorum. Küçük kardeşim gece 'anne' diye bağırarak uyanıp ağlayınca hepimiz birden ağlıyoruz. Lütfen annemizin eve dönmesine izin verin" şeklinde konuştu.

'BABA, ANNEMİZİ KURTAR'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'ndan parçalanan ailesini birleştirmek için yardım isteyen Uğur Yusuf Sezgin, "Çocuklarım 'Baba, annemizi kurtar' diyor ama elimden bir şey gelmiyor. Annemin evini satılığa çıkardık. Sorun para cezasını ödemekle bitmiyor. Çünkü birikmiş su borcu, mahkeme masrafları da bizi bekliyor. Ah şu fukaralığın gözü kör olsun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşini kurtarmak için evini satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN