Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mal Müdürlüğü’ne yeni hizmet binası

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Mal Müdürlüğü’ne yeni hizmet binası
İskenderun'da yapımı tamamlanan Mal Müdürlüğü- Milli Müdürlüğü hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Geçmiş dönemlerde kamu binalarının yetersiz olduğuna dikkat çeken Valisi Ercan Topaca, "Bir şeyler yapmaya çalıştığınız zaman da ödenek bulmak çok zor oluyordu. Kaynak bulmak için büyük mücadeleler veriyorduk. Günümüzde bu konularda büyük mesafeler kat ettik" dedi.

HAYAL EDİLEMİYORDU
Artık Hatay'da 9 ayda 60- 70 tane okulu, bin dersliği yapabilecek kapasitede olduklarını vurgulayan Vali Topaca, "Eskiden bunları hayal bile edemezdik. Yılda 10-15 tane okul ya yapılır ya yapılamazdı. Antakya'da şimdi 750 yataklı devlet hastanesi, 25 bin kişilik stat bir anda karar verilip yapılabiliyor. Toplam değeri 1 milyar 200 milyon civarında olan Amanos Tüneli'nin ihalesi inşallah yakında yapılacak" diye konuştu. Eski adliye binasının kaymakamlık binası olarak tanzim edileceğini anlatan Vali Topaca, "İskenderun'a yakışır dört dörtlük, tarih ve kültür kokan bir kaymakamlık binasını da kısa sürede bitirmenin gayreti içerisinde olacağız. İlçe Nüfus Müdürlüğü binası da eski, metruk bir vaziyetteydi. Güçlendirmeler yapılarak tarihi doku içerisinde bütün teknik donanıma sahip hızlı bir şekilde hizmet verilmesi mümkün olacaktır" şeklinde konuştu.

KARACA'YA PLAKET
Binanın sözleşme süresinden önce tamamlanması ve hazineye katmış olduğu ilave değerler anısına yüklenici firma yetkilisi İşadamı Paşa Karaca'ya Vali Topaca tarafından verildi. İskenderun Mal Müdürlüğü-Milli Emlak Müdürlüğü Hizmet Binası'nın açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Hatay Valisi Ercan Topaca ve beraberindekiler yeni hizmet binasını gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mal Müdürlüğü’ne yeni hizmet binası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN