Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşel: Hiçbir başarı tesadüf değildir

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Taşel: Hiçbir başarı tesadüf değildir

İbrahim Taşel, 36 yıldır Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından biri olmanın temelinde erken yaşlarda edindikleri teşebbüs gücünün yattığını söyledi

Final Okulları'nın öğrencilerinin yaşam başarısını arttırmaya yönelik çalışmaları kapsamında düzenlenen "Tecrübeden Öğreniyoruz" söyleşilerinin yeni konuğu Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel oldu. TÖDER Başkanı da olan Taşel, Adana Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin ilgiyle dinlediği okulun tiyatro salonunda yapılan söyleşide etkileyici yaşam öyküsünü ve başarı sırlarını paylaştı, onların sorularını da tüm içtenliğiyle yanıtladı.

"TEŞRİFATÇILIK YAPTIM"
İmkansızlıklar içinde okuduğunu, üniversitede okurken mahalledeki çocuklara gönüllü olarak ders vermeye başladığını anlatan İbrahim Taşel, dershaneciliğin ilk adımlarını bu sayede attığını söyledi. Öğrencilik yıllarında çeşitli işlerde çalışıp kazandığını anlatan Taşel, "Simit de sattım, sinemada teşrifatçılık da yaptım. Ama tüm bu çalışmalar bana çok şey kazandırdı. Kendime olan güvenimi geliştirdi. Ne olursa olsun ben ailemi geçindirebilirim diye düşündüm. Bu yüzdendir ki imkanınız varsa yaz tatillerinde mutlaka bir işte çalışın, hayat tecrübesi kazanırsınız" şeklinde konuştu.

KOLAY PARA KAZANMA
Final Dershaneleri'ni ilk Elazığ'da açtıklarını anlatan Taşel, 36 yıldır Türkiye'nin en lider kurumlarından biri olmalarının temelinde erken yaşlarda edindikleri teşebbüs gücünün ve çalışma azminin yattığını söyledi. Öğrencilere yaşam yolculuğunda ipuçları da veren Taşel, "Sloganımızda da söylediğimiz gibi 'Hiçbir başarı tesadüf değildir'. Gayret göstermeden başarı gelmez. Son yıllarda ortaya çıkan kolay yoldan kazanma modasına asla itibar etmeyin. Haramla gelen çabucak gider, emek verilerek helalinden kazanılan ise uzun vadeli ve kalıcı olur" dedi.

ŞEVKET ERTEM PLAKET VERDİ
Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, İbrahim Taşel'e teşekkür ederek günün anısına bir de hediye sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşel: Hiçbir başarı tesadüf değildir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN