Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erhan ÖZMEN: Selam dur, burası Antep!

Giriş Tarihi: 7.5.2016
'te yurduna saldıranların tecavüzüne yemin içen şehir halkı adına şehitlerin semaya kaldırdığı şehadet parmağını temsil eden bir "Şehitler Abidesi" vardır. 6317 şehit için dikilen bu anıtın üzerinde şunlar yazar:
Dur Dünya!
Selam Dur, Burası Antep!
İstiklal için ayağa kalkan Madalya, mükafat istemeyen, Mezarsız ölülerin şehri!
Antep düşerse dara, O şehitlerin torunları, Vatan için, Bayrak için, Dimdik Ayakta!
Gaziantep'in stratejik önemi malum. Lojistik açıdan önemli bir kavşak olmasının yanında ekonomik olarak da ülkenin en güçlü kalelerinden biri. Kültür turizmi açısından var olan potansiyeli UNESCO Gastronomi Kenti seçilmesi ile birlikte bir kademe daha atladı. Gaziantep'in gücünün temelinde yatan en önemli etken de hiç şüphesiz halkının her devirde toplumsal barış içerisinde yaşamayı başarmış olmasıdır.
Vatanın her karış toprağına yapılan saldırı yüreğimizi yakar ancak bu açılardan baktığımızda Gaziantep'te huzuru, güvenliği bozacak eylemlerin olmasının etkisi kat be kat fazla olacaktır.
nasıl ki Antep'in Kurtuluş Savaşı'ndaki eşsiz mücadelesinin ardından "Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki.
Onlar yalnız Antep'i değil tüm Türkiye'yi kurtardılar" demiştir, işte bu cümle bile bu kentin gücünü ve önemini net ortaya koymaktadır.
Yine açık ve net ortada olan bir şey vardır ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gaziantep'i hiçbir güç yıldıramaz.

GÖZLERİ YAŞLI ANA-DOLUM
Anadolu kahraman evlatlar doğuran anaların vatanıdır.
Kahraman evlatların gözü yaşlı anaları… Ama artık bu mangal yürekli anaların gözlerinden yaşlar doğurduğu civanlar tıpta, mühendislikte, edebiyatta, girişimcilikte, sanatta ödüller kazandıkça sevinçle, gururla aksın.
Anadolu'mun tüm kadınları Anneler Günü'nüz kutlu olsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan ÖZMEN: Selam dur, burası Antep!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN