Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğanay dünyaya ’yı tanıtıyor

Milyon euroluk yatırımları, üretim kapasitesiyle ’dan dünyaya açılan Doğanay Gıda, zirveyi kimseye bırakmıyor

Giriş Tarihi: 4.6.2016
Doğanay dünyaya Adana’yı tanıtıyor
" denince akla şalgam, şalgam denice akla Doğanay gelir" sözüyle yola çıkan, şalgam suyunu ulusal ve küresel ürün haline getirmek için 1996 yılından bu yana üretimini sürdüren Doğanay Gıda, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) yeni fabrikasından tüm dünyaya başta şalgam suyu olmak üzere limonatadan meyve suyuna, nar ekşisinden sirkeye kadar birçok ürünü Adana'dan yola çıkartıyor. 'nin dört bir yanına, Avrupa'da da Almanya başta olmak üzere 17 ülkeye, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'ya kadar Adana'daki iki dev fabrikadan şalgam ve meyve suyu ihraç eden Doğanay, OSB'deki yeni tesisinde 26 milyon euroluk makine yatırımıyla sektörde yine zirveyi kimseye bırakmadı. ve Adana markası Doğanay Gıda, her geçen gün lezzetleri ile büyümeye devam etti.

SAATTE 60 BİN ŞİŞE
Doğanay Gıda Genel Koordinatörü Gök, "Sağlam bir ekip oluşturduk. Doğanay Gıda markası altında yıllardır müşterilerimize en iyi üretimi sunmanın gururunu yaşıyoruz. Aldığımız ödüllerle de bunu kanıtladık. OSB'de 2014 yılında üretime başladığımız yeni tesisimizde milyon euroluk yatırımla saatte 60 bin şişe şalgam suyu ve meyve suyu üretebiliyoruz. Şalgam suyu konusunda çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

1996 YILINDAN BU YANA
Doğanay Gıda Genel Koordinatörü Gökhan Gök, bu markayı oluşturmak, Türkiye'ye dünyaya tanıtmak için çok çalıştıklarını belirterek, "Emeğimizin karşılığını alıyoruz. 1996 yılında organize sanayi bölgesinde faaliyete geçerek, 1997 yılında ilk üretimimizi gerçekleştirdik. Adana'nın ambalajlı şalgamını üreten ilk firma olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğanay dünyaya Adana’yı tanıtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN