Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Özegen: Kentimiz AK Parti ile büyüyecek

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Erdoğan Özegen ’de havaalanı, tıp fakültesi, hızlı tren, ihtisas bölgesi projelerinin, AK Parti ile hayata geçeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Erdoğan Özegen: Kentimiz AK Parti ile büyüyecek
Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri AK Parti Milletvekili Erdoğan Özegen, 7 Haziran seçimlerinden önce müjdelenen havaalanı, tıp fakültesi, hızlı tren, ihtisas bölgesi projelerinin, AK Parti ile tek tek hayata geçmeye başladığını ve bu sayede Niğde'nin çehresinin değişeceğini söyledi. Yoğun gündemine rağmen sık sık Niğde'ye gelerek hemşerileriyle buluşan Özegen, büyük projeler için istişarelerini sürdürüyor.

ÇEVRE YOLU
Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun Niğde'ye yaptığı mitingde havaalanı, tıp fakültesi, hızlı tren, enerji ihtisas bölgesi müjdelerini hatırlatan Erdoğan Özegen, "Niğde'mizin gündeminden düşmeyen 2016 yılı yatırım planına alınan ve en yakın zamanda yapımı gerçekleştirilecek olan bu projelerin yanı sıra 3 havaalanına denk olacak birçok proje planlıyoruz" dedi. AK Parti'nin Türkiye'de bir yol devrimi gerçekleştirdiğini, Niğde'nin de bu devrimden nasibini alacağını vurgulayan Özegen, "Yapımı devam eden Çiftlik (Melendiz) dağ yolu en kısa sürede tamamlanacak. Altunhisar kavşağından Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi arkasından, yine Niğde Kampüsü'nün arkasından geçerek Güllüce köyünün altından Gümüşler Kavşağına kadar Kuzey Çevre Yolu planlıyoruz" diye konuştu.

'KÜLTÜR VADİSİ'
AK Parti Hükümetinin, tarihin kaybolmuş dokusunu gün yüzüne çıkarmayı ilke edindiğini kaydeden Özegen şunları söyledi: Niğde Belediyesi, İl Özel İdaresi ve konunun uzmanlarıyla bir toplantı yaptık. Niğde'de Kültür Vadisi'ni, tarihsel dokuyu yeniden ihya edip geleceğe taşımak ve Niğde'nin turizmine ve ticaretine ciddi anlamda bir kimlik kazandıracak bu proje için çalışma yapıyoruz. Kültür Vadisi üç aşamada gerçekleşecek. Birincisi Kale ve etrafı, ikincisi Burhan Mahallesi'nin bir kısmı, üçüncüsü de Gümüşler Manastırı, Kavlaktepe, Narlıgöl ve Tyana Kemerhisar gibi alanlar. AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, projeler konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: Niğde Kalesi'nin çevresini temizleyip tarihi dokuyu koruyarak şehrimizin nefes almasını sağlayacağız. İlimizin en önemli tarihi değerlerinden biri olan Sungurbey Camii'nin de orijinal haline getirilmesi projesini de en kısa zamanda gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Niğde Kalesi başta olmak üzere Cullaz Sokak, Ak Medrese, iki tane kilise, Dumlupınar Okulu, Kesikbaş Cami, Daruzzikir Mescidi, Cullaz Mescidi de dahil olmak üzere bir yenileme çalışması planlıyoruz.

AKKAYA ARITMA
Niğde'nin merkezinde bulunan Akkaya Barajının koku probleminin giderilmesi için ellerinden geleni yaptıklarının altını çizen Özegen, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımız bu konuda acil olarak 'Atık Su İleri Biyolojik Arıtma Tesisi' projesini hazırladı. Niğde Belediyemiz tarafından yeri hemen belirlenip çok hızlı bir şekilde bitirilecek ve Niğde bu kokudan en kısa sürede kurtarılacak" şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTE
Niğde için yapılacak irili ufaklı daha birçok projenin olduğuna değinen Özegen, "Üniversite ve sağlık alanında birçok yatırım yapılmaktadır. TOBB İletişim Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi en kısa zamanda tamamlanacak. Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da en büyük devrimi gerçekleştiren AK Parti Niğde'de sağlıkta devrim yaptı ve hemen hemen tüm ilçelerde hizmet vasfını yitirmiş olan hastanelerin tamamı yenileniyor ve bu yıl içinde hizmete girmesi planlanıyor. Yine 2016 yılı içerisinde tıp fakültesinin tamamlanması öngörülüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Özegen: Kentimiz AK Parti ile büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN