Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Flora’yı koru parkı yok say

Giriş Tarihi: 29.6.2016
Flora’yı koru parkı yok say

Seyhan Belediyesi’ndeki imar skandalları bitmiyor. Dönemin belediye başkanı Azim ’ün Koru Flora’ya tanıdığı ayrıcalıklar zinciri, kamuya ait yerlerin halka kapatılmasına neden oldu

Seyhan Belediyesi'nin Azim döneminde Koru Flora Sitesi'ne ayrıcalıklar tanıdığı ortaya çıktı. Halkın kullanımına açık olması gereken alanlar halka kapatılırken, çocuk ve spor parkı olarak ayrılan alanlar ise Koru Flora'nın ve özel bir anaokulunun kendi malıymış gibi tahsis edildi. Site ve anaokuluna park içinden giriş ve çıkış verilerek imarda olmadığı halde yaya ve araç yolu oluşturuldu. Kamuya ait alan üzerine yapılan halı sahaya tek giriş siteden verilirken çocukların yararlandığı oyun grupları da mevcut yönetim döneminde yerlerinden söküldü. Eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit 'ın kardeşi Sacit Özcan'ın da ortak olduğu Özcançelik İnşaat tarafından yapılan Koru Flora Sitesine tanınan ayrıcalıklar Seyhan Belediyesi'nin başını ağrıtacak gibi görünüyor. İmar skandallarının döneminde Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Fatih Aydemir ile Zeydan Karalar döneminde başkan yardımcılığı yapan CHP Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan'nın da oturduğu bir sitede yaşanması kafalardaki soru işaretlerinin artmasına neden oldu.

SEYHAN'DAN KIYAK
Sacit Özcan'ın yaptığı Koru Flora Sitesi'ne tanınan ilk ayrıcalık, Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı tarafından siteye yaya girişi verilmesi oldu. Hayat Anaokulu'na da aynı torpil yapılırken, giriş izni verilen bölgenin Gürselpaşa 2 nolu Çocuk, Dinlenme ve Spor Parkı olduğu göz ardı edildi. 2 giriş noktası için parkeler imarda olmadığı halde döşenerek yaya yolu yapıldı. Çekme mesafesine uymadığı iddia edilen anaokulu için ikinci bir kıyak daha yapıldı. Belediye, işletme sahiplerinin park alanını işgal etme pahasına 75150 Sokak tarafından araç girişi ve otopark yapmasına göz yumdu.

GÖZLER KARALAR'DA
Bu işgallere dur demesi gereken Seyhan Belediyesi 2015 yılında ilginç bir uygulamaya imza attı. Başkan Karalar, işgali sonlandırmak yerine, anaokulunun hemen yanında çocukların yararlandığı kaydırak, salıncak ve tahterevalliden oluşan oyun grubunu ve halı zemini söktürdü. Park üzerine yapılan halı saha da halka kapatılarak Koru Flora Sitesi sakinlerinin özel kullanımına tahsis edildi. Halı sahaya tek giriş sitenin içinden yapılabiliyor. Başkan Zeydan Karalar'ın "Halkın malı halkın olacak" sözünün gerçekleri yansıtıp yansıtmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Flora’yı koru parkı yok say
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN