Ünlü sunucudan öğrencilere ders

HKÜ öğrencilerine “Hayatla İletim” başlıklı ders veren ünlü sunucu Defne Sarısoy, “Hep aynı yerde ve işte takılıp kalmayın. Yeni şeyler size moral ve değişik değerler ” dedi

Giriş Tarihi: 30.9.2016
Ünlü sunucudan öğrencilere ders

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ), 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 4 günlük oryantasyon programı çerçevesinde ünlü sunucu Defne Sarısoy, öğrencilerle buluştu. Sarısoy, öğrencilere "Yeni bir hayata başlangıç ve hayatla iletim" konulu seminer verdi. Gazetede tesadüfen işe başladığını anlatan Sarısoy, "Siz de bir şeye takılıp kalmayın. Yeni şeyler öğrenin. Bu size moral verir, hayatınıza renk " dedi.

SABAH'TA ÇALIŞTI
İş yaşamına, İtalyan dili ve edebiyatı okurken SABAH gazetesinde bir tanıdığı aracılığıyla başladığını söyleyen Sarısoy, "Ardından televizyonların açılmasıyla ekran yüzü oldum, haber spikerliği yaptım, çeşitli programlarda çalıştım. Şimdi de ağırlıklı olarak dersleri veriyorum. Televizyonda bir süre sonra ekran işi bulmanız zor oluyor. O nedenle ben şimdiden yeni bir alan oluşturdum kendime, gayet de memnunum" diye konuştu. Öğrencilere bol bol kitap okumalarını ve kendilerini geliştirmelerini öneren Defne Sarısoy, şöyle konuştu: "İş hayatına girince sizden farklı performans bekliyorlar. Artık yurtdışında eğitim alıp gelen insanların geldiği yer de aynı sonuçta herkes sözlü bir mülakata geliyor. Hayatınızı sözlü mülakat belirliyor. Bu nedenle kendinizi çok iyi ifade etmelisiniz. Kendinizi geliştireceksiniz, eğitim almak çok önemli ama diğer taraftan da kendinizi eğitmek çok önemli. Kendini iyi anlatabilen insanlar başarılı oluyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü sunucudan öğrencilere ders
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN