Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durakta Matematik Projesi’ne büyük ilgi

Erdemli’de ’Durakta Matematik Projesi’’ afişleri kendin en işlek bulvarındaki duraklara asıldı. Matematik öğretmeni Mehmet Coşkun “Projeye ilgi büyük” dedi

Giriş Tarihi: 10.11.2019
Durakta Matematik Projesi’ne büyük ilgi
Çocuklara matematik dersini sevdirmek amacı ile tüm yurtta olduğu gibi Mersin'in Erdemli ilçesinde de 'Durakta Matematik Projesi'' afişleri Merkez Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerindeki minibüs ve otobüs duraklarına asılarak uygulamaya başlandı. Törene Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ve öğrenciler katıldı.

BAŞARI DİLEDİ
Kaymakam Avni Kula, matematik öğretmeni Mehmet Coşkun'dan proje hakkında bilgi aldı. Kula, okul yöneticilerine ve öğrencilere projeye katılmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi. Öğretmen Coşkun, "Durakta Matematik Projesi öğretmen camiasında çok beğenildi ve çok kısa bir sürede 81 ilden pek çok öğretmenin projeye dahil olmak ve bu anlamlı çalışmayı birlikte yürütmek istiyoruz" dedi.

'FOBİ' OLMAKTAN ÇIKTI
"Durakta Matematik Projesi" ülkemizin dört bir tarafında hayata geçtikçe, matematik "fobi" olmaktan çıkıp; büyük bir keyif kaynağına dönüşeceğini savunan matematik öğretmeni Mehmet Coşkun, "Bu da matematiksel bir terimle ifade etmek gerekirse çarpan etkisiyle her insanımızda matematik sevgisi yaratacaktır. Bu vesile ile bu muhteşem projenin oluşmasında büyük emeği olan başta Durakta Matematik Projesi'nin çizeri-yöneticisi Mukaddes Karip'e teşekkür ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durakta Matematik Projesi’ne büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN