Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahnaz Çakıralp: "Tiyatro’da Para Her Zaman İkinci Plandadır"

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 20:44
Şahnaz Çakıralp: Tiyatro’da Para Her Zaman İkinci Plandadır
Ünlü oyuncu Şahnaz Çakıralp, Aliağa’da düzenlenen söyleşide hayranlarıyla buluştu. Aliağa Belediyesi’nin Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katılan Şahnaz Çakıralp, moderatör Atilla Arcan’ın sorularını içtenlikle yanıtladı.
Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen söyleşide sanata dair düşüncülerini sanatseverler ile paylaşan Şahnaz Çakıralp, "Sanata ve sanatçıya desteğini hiçbir zaman esirgemeyen sanatseverler var olduğu sürece sanat her zaman ayakta kalacaktır" dedi.
"TİYATRO AŞKTIR, SEVDADIR, TUTKUDUR"
Özellikle tiyatro sanatının sadece Türkiye’de değil dünyada zor yapılan bir meslek olduğunu kaydeden Çakıralp,"Günümüzde tiyatro mesleği Avrupa’da bile ekonomik anlamda sıkıntılar yaşıyor. Ancak tiyatro aşktır, sevdadır, tutkudur, yaşam biçimidir. Elbet oyuncuların hayatlarını sürdürebilmesi adına para kazanmaları da önemlidir. Tiyatro’da para her zaman ikinci plandadır. Para hırsı olan insanlar tiyatroda başarılı olamayabilir. Çünkü tiyatro televizyon ekranlarına göre daha çok gönüllülük esasına göre icra edilen bir sanattır. Tiyatro’nun değerini bilen bilir. Tiyatro, bütün sanat dalları arasında insanı hem geliştiren, kültürüne kültür katan bunun yanında da insanı en çok eğlendiren sanat dalıdır" diyerek, Tiyatro’nun sonsuza dek var olacağını söyledi.
Programın sonunda sahneye gelerek oyuncu Şahnaz Çakıralp’e teşekkür eden Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Çakıralp’e Aliağa’nın simgelerinden olan Kyme Antik kentine ait sikkelerin tuğrasıyla işli cam bir tabak hediye etti. Söyleşide sempatik tavırlarıyla dikkat çeken oyuncu Çakıralp, söyleşi sonrası kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hiçbir hayranını kırmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahnaz Çakıralp: "Tiyatro’da Para Her Zaman İkinci Plandadır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN