Malatya'da 5 yıldızlı ücretsiz kolej

Özel Malatya Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt: "Ücretsiz kolejimizde eğitim gören öğrencilerimiz kalifiye eleman açığını giderecek"

Giriş Tarihi: 23.11.2015
Malatya'da 5 yıldızlı ücretsiz kolej
Özel Malatya Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt, Türkiye'nin sayılı okullarından olan Malatya 2. OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Koleji hakkında bilgi verdi. Zelyurt, "Kolejimiz bölgede bir ilk. Türkiye genelinde bir proje uygulanıyor. Bildiğiniz gibi 7 coğrafi bölgemiz var. Proje her bölgeye bu tarz bir okul açılmasını öngörüyor. Bu kapsamda Doğu Anadolu bölgesinde de açılması gereken okul, Malatya'da hizmet vermeye başladı" dedi. Zelyurt "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından desteklenen bu proje önemi ileride anlaşılacak olan ciddi ve önemli bir projedir. Avrupa'da meslek lisesinde eğitim gören öğrencilerin sayısı düz liselerde eğitim gören öğrencilerin sayısından oldukça fazladır. Avrupa'daki öğrencilerin yaklaşık yüzde 70'i meslek liselerinde eğitim görüyor. Bu oran Türkiye'de ise yüzde 10 civarında. Bu durum ise Türkiye'de kalifiye eleman noktasında büyük sorunların yaşanmasına neden oluyor" dedi.

ÖĞRENCİLER AVRUPA YOLUNDA
Özel Malatya 2. OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Koleji'nin bu açığı gidereceğini anlatan Zelyurt şöyle devam etti: "Zaten bu okul kurulurken bizim temel amacımız bölgenin kalkınmasına katkı sağlamaktı. Şu anda okulumuzda 350 öğrenci eğitim görmektedir. Türkiye'nin ve bölgenin bu noktadaki sıkıntısını çözmekte iddialıyız. Biz okulumuzda sadece ara elaman (kalifiye eleman) yetiştirmek odaklı eğitimler vermiyoruz. Okulumuzda tıp, hukuk ve öğretmenlik fakültelerine de öğrenci kazandırmak amacıyla gerekli eğitimler veriliyor. Öyle ki okulumuzda sadece haftanın 5 günü değil, dersaneler gibi haftanın 7 günü eğitim veriliyor. Öğrencilerimizin eksiklerini gidermek adına etüt çalışmaları düzenliyoruz." Zelyurt "Okulumuz devlet tarafından desteklenmekte olup, kesinlikle hiçbir ücret söz konusu değildir. Kolejde eğitim gören öğrencilerimiz için İtalya, Fransa ve Almanya'ya 45 kişilik gruplar halinde geziler düzenleyeceğiz. Bu ülkelerde yapılan eğitimleri öğrencilerimiz uygulamalı şekilde görme fırsatı yakalayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya'da 5 yıldızlı ücretsiz kolej
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN