kenarına japon sakura ağaçları dikilecek

Giriş Tarihi: 17.6.2013 11:29 Güncelleme Tarihi: 17.6.2013 11:37

Nevşehir'in Avanos ilçesinde kenarına 100 adet Sakura Ağacı dikilecek.

Çeşitli gezi ve temaslarda bulunmak üzere Japonya'nın Hokkaido şehrinden Türkiye'ye gelen Yönetim Direktörü Takeshi Sadahiro ve Kazuko Hashimoto Avanos BelediBelediyesini ziyaret etti. Ziyarette Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükcü ile bir süre görüşerek Avanos ilçesi ve Kapadokya hakkında bilgi alan Japon heyet, belediye başkanı Körükcü'ye dostluk hediyesi olarak kenarına dikilmek üzere yüz adet Sakura Ağacı göndereceklerini ifade ederek, bu akitin yer aldığı Japonca belgeyi ve dostluk anlamına gelen plaketi Körükcü'ye verdi.

Kızılırmak çevresinde incelemelerde de bulunan Japon heyet ağaçların uyku dönemine girdiği Kasım ayı içerisinde gönderilmesi planlanan Sakura Ağaçlarının, Avanos ilçesine çok yakışacağını ve ilçenin güzelliğine katkı vermekten büyük onur ve mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Japon heyete teşekkür eden Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükcü ise, Japonya'dan gelecek olan ağaçları Kızılırmak kenarında toprakla buluşturarak, Sakura Yolu oluşturabileceklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılırmak kenarına japon sakura ağaçları dikilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN