Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi ada köprüsü eski ihtişamına yeniden kavuştu

Giriş Tarihi: 13.8.2013 16:01

Tavşanlı Ada Mesire Alanı, Tavşanlı Belediyesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile DSİ'nin birlikte uyguladığı proje sayesinde eski ihtişamına yeniden kavuştu.

19. yüzyıl yapılan ve 50 metre uzunluğundaki 5 gözlü tarihi köprü, aslına uygun restore edildi.Çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, "Yıllardan beri var olan Ada Mesire Alanı projesini uygulamak bizlere nasip oldu. Ada mesire alanından Balıkesir Köprüsüne kadar büyük bir proje uygulaması olduğundan ilk etapta ilgili kurum ve kuruluşlarla bağlantıları sağlayıp Tavşanlı Belediyesi olarak her kurumun yapacağı çalışmalara azami şekilde yardımcı olacağımızı taahhüt ettik ve projelerimizi sunduk. Geçen zamanda gerek bakanlıklar nezdinde gerekse ilgili kurumlarla uyum içerisinde çalışarak Ada Mesire Alanında köklü değişiklikleri gerçekleştirdik.

Son olarak tarihi Ada Köprüsü nünde tamamlanmasıyla birlikte Belediye olarak Ada Mesire alanının o bölgesinde tarihi köprüye yürüyüş yolları bağlantılarını gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz en kısa zamanda ilerleyen dönemlerdeki büyük proje uygulamalarımızdan önce Ada Mesire Alanı 1. etap uygulamamızı hizmetine sunmak. Bu vesile ile bizlere destek olan tüm kurumlara ve gayretli çalışmalarıyla bizlerin yüzünü daima güldüren personelimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi ada köprüsü eski ihtişamına yeniden kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN