Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her iş önce hayalle başlar

Giriş Tarihi: 4.12.2013

Ankara'nın güçlü firmalarından Dimaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Karahancı, "En büyük hedefimiz kurduğumuz markayı koruyabilmek" dedi

Dimaş İnşaat, 2009 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteriyor. Ankara'nın genç ve güçlü firmalarından Dimaş Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Karahancı, her işin hayalle başladığına dikkat çekerek, "Biz sürekli yenileniyoruz. Marka olarak kalabilmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
* Dimaş İnşaat AŞ, Dema Konut AŞ, Şerbetçi Hazır Beton Demir AŞ, Aras İnşaat ortaklığında 2009 yılında kurulan bir firma. Yaklaşık 25 yıldır ticari hayatın içerisinde yoğrulmuş bir işadamıyım. 2009 yılında kurduğumuz Dimaş'ın arkasında ise 25 yıllık ticari tecrübe ve Dimaş'ı oluşturan 3 firmanın mesleki tecrübelerinin harmanlanması yer alıyor. Bu anlamda genç ama dinamik ve tecrübeli firmamızla Ankara'ya marka olacak konutlar inşa ediyoruz.
Genç bir firma olan Dimaş'ın başarısının sebebi nedir?
*
Dimaş'ın başarısı, ortaklı yapısının yanı sıra yaptığı projelerin konut sahibi olacakların ve yatırımcıların bakış açısına farklılık getirmesi. Çünkü Dimaş, kalitesi ve lokasyonuna göre oldukça ekonomik daireler inşa ediyor. Zirvepark projesi, bitmek üzere olan Panorama Life ve yine Eryaman bölgesinde başlayacağımız projelerimiz buna örnek. Yeni gözbebeğimiz ise geçtiğimiz günlerde lansmana çıktığımız projemiz Panorama Garden.

UYGUN FİYATA KALİTELİ KONUTLAR SATIYORUZ

Dimaş AŞ olarak bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
* Firmamız çok genç. Buna rağmen altyapısı ve sermaye yapısı sağlam bir firma. Gerçekleştirdiğimiz projelerin çoğunun arsası bize ait. Eryaman'da arsa stoku yoğun bir firma olduğumuz için konut alacakları uygun fiyatla kaliteyle buluşturmamız mümkün oluyor. Hedefimiz lansmanı yeni biten Panorama Garden Eryaman projemizi, kalite ve uygun fiyat aralıklarıyla Ankaralılar'la buluşturmak.
Projelerinizde arsanın müteahhit firmaya ait olmasının faydaları var mı?
* Arsanın müteahhit firmaya ait olmasının birçok faydası var. Bu durum insanlara farklı bir güven veriyor. Dimaş İnşaat uygun fiyata kaliteyi yaşatan lüksten de mahrum bırakmayan projeler inşa ediyor. Gelen müşterilerin ilk tepkisi, "bu fiyata bu daire olur mu?" şeklinde. İnsanlara daha az fiyata daha iyisini vermek gibi bir misyonumuz var. Bunu yapmamızdaki en büyük faktörlerden biri de arsaların bize ait olması. Projenin kabası bitmeden satışa çıkarmadığımız için insanlar bize ayrı bir güven duyuyor.
Dimaş Ankara bilinen bir firma. Bu kadar kısa zamanda sizi marka yapan şey nedir?
* Biz işimizi hakkıyla, gerektiği gibi yapıyoruz. Alıcıyı yanıltmadan çalışıyoruz. Çünkü ticaretin kurallarını iyi bilen insanlarız. Dürüst ve iyi çalıştığınız zaman hak ettiğiniz yere geliyorsunuz. Dürüstlük çok önemli.

GARDEN ERYAMAN DOLU DOLU PROJE

Yeni projeniz olan Panorama Garden Eryaman'dan bahseder misiniz?
*
192 daireden oluşan Panorama Garden için 1 haftalık lansman gerçekleştirdik ve beklentimizin üzerinde ilgi gördük. Satışlarımız gayet iyi. Eylül 2014'te konut sahiplerine dairelerini teslim edeceğiz. Panorama Garden her yönüyle bulunduğu lokasyonda fark yaratan bir proje oldu. Yeşil alanlarıyla binaların soğuk görünümleri yerine doğayla özdeşleşebileceğiniz site ortamı olan sıcak konutlar inşa ediyoruz. Sosyal donatı alanları, spor salonları, süs havuzları, çocuk oyun parkları ve otoparkları olan dolu dolu bir proje.

MARKA KALMAK ÖNEM TAŞIYOR

Panorama Garden diğer projelerinizden farkı nedir?
*
Panorama Garden'ın diğer projelerimizden farkı dairelerin bir önceki dairelere göre daha büyük olması. Önceki projelerde olan eksiklikleri burada tamamladık. Genel olarak diğer projelerle benzerlik gösterse de yeşile daha fazla ağırlık verdik. Bol yeşil alanı olan çocukların doğal ortamda büyüme bulacakları Panorama Garden'da meyve ağaçlarının olduğu botanik bir park yer alacak. Burada aileler organik bir ortamda doğayla iç içe vakit geçirebilecek, çocuklar meyveleri dalından koparıp yiyebilecek.
Günümüzde marka kalmak daha zor. Siz bu konuda nelere dikkat ediyorsunuz?
*
Marka olmaktansa marka kalarak sürekli kendini yenilen projelerle Ankaralılar'a hizmet veriyoruz. Sürekli kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Başladığımız proje bir öncekinden hem kullanılabilirlik hem de görsel açıdan daha iyi oluyor. Bu anlamda kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Bu da bizi her zaman ön plana taşıyor. Dimaş AŞ yenilikçi ve yönü ileriye dönük.
Kendi markalarını yaratmak isteyen gençlere ne önerirsiniz?
*
Her iş önce hayalle başlar. Doğru ve mantıklı hayaller kurarak hayalin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapmalılar. Altyapısı olmayan hiçbir oluşum, başarıya oluşamaz. Önce sağlam bir altyapı oluşturmak lazım, sonrasında ise iyi bir çalışmayla başarıya ulaşmak mümkün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her iş önce hayalle başlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN