Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göl manzaralı 'huzur' diyarı

Eryaman'da inşa edilen Gölde Luxe Konutları, Ata Yıldız İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Konutların teslimi 2015 Eylül'de yapılacak

Giriş Tarihi: 19.2.2014
Oldukça geniş bir alana sahip olan "Göl de Luxe" Konutları, Eryaman'ın merkezinde inşa ediliyor. Metropol yaşamının getirdiği olumsuz etkilerden kurtulmak için projenin yüzde 80'i yeşil alana ve komşularınıza sıcak bir merhaba diyebileceğiniz, vaktinizi arzu ettiğiniz gibi değerlendirebileceğiniz, her yaşa hitap eden sosyal tesislere ayrılmış. Yapımı hızla devam eden göl manzaralı ve farklı metrekare seçeneklerine sahip Göl de Luxe Konutları'nı, Satış Müdürü Nalan Başarı ile konuştuk.
Konut edinmeyi planlayan yatırımcılar neden Göl de Luxe Konutları'nı tercih etmeli?
Birçok çarpıcı özelliğe sahip projemizden konut edinmek isteyenler, hayal ettiklerini bulmak isteyen alıcılar ve yanı sıra Türkiye'nin her bir tarafından prim yapacak bir yatırım yapmak isteyenler incelediklerinde görecekler ki proje özellikle bir 'Konut Edindirme Projesi'. Bunun altını çizmek gerek; ticari bir proje değil. Halen yüzde 1 KDV avantajı var. AVM ve metro istasyonuna yakınlığı, yine pratikte büyük bir avantaj. Bazı daireler de göl manzaralı olacak.
Kaç aile projeden yararlanabilecek?
Proje 600 ve 400 dairelik 2 etaptan oluşuyor. Toplamda 1000 konut olacak.
Fiyat ve ödeme kolaylıklarından bahsedebilir misiniz?
Ticari bir proje olmaması, sektör içi fiyat/kalite kıyaslamasında tercih edilirliğimizi öne çıkaracak bir unsur. Tabii az önce de değindiğim gibi alışveriş merkezine, metro istasyonuna ve çevre yoluna yakınlığı fiyatı etkileyen faktörler… 118 bin liradan başlayan daire fiyatlarında proje kredilendirmesi yapabiliyoruz. Özel anlaşmalar yaptığımız bankalar vasıtasıyla yüzde 25'i peşin, kalanı 120 aya kadar vadelendirilen kredi seçeneklerimiz var. Gerçek anlamda 'kira öder gibi'...

2015 Eylül'de konutlar teslim edilecek

Bu noktada teslimat tarihi de önem kazanıyor...
Herhangi bir sapma olmadan hedeflediğimiz şekilde devam eden projeyi 2015 Eylül'ünde teslim edeceğiz.
Projede başka ne gibi dikkat çekici özellikler var?
Genel özellikler başlığı altında, beş farklı daire tipine sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu da hayli geniş bir kitleye hitap ettiğimizi gösteriyor. Bizim için önemli olan bir konutla beraber huzur, konfor ve güvenlik sunmaktır. Bu anlamda 24 saat güvenlikten, kameralı güvenlik kayıt sisteminden söz edebiliriz. Bina girişlerinde resepsiyon- lobi bulunması, yine her binada fitness, sauna, buhar odası, okuma salonu, çocuk kulubü oluşu önemli özelliklerimizden.
Ortak kullanım alanlarında, sosyal yaşama dair hangi özelliklerden bahsedebiliriz?
Daha önce de değindiğim gibi 'huzur', bu projenin gözettiği önemli bir özellik. Bu nedenle ferah alanlar oldukça önemsendi. Toplam alanın yüzde 80'ini kaplayan, gösterişli bir peyzaja sahip olacak. Çocukların, gençlerin güvenli bir ortamda vakit geçirebilecekleri, oyun oynayabilecekleri, spor yapabilecekleri alanlar, süs havuzları, kamelyalar, yürüyüş yolları tamamen ev içi huzuru tamamlayıcı ortak özellikler olarak tasarlandı.

Otopark sorunu yaşanmayacak

Çalışan ebeveynleri düşündüğümüzde çok araçlı aileler gündeme geliyor ve yeni konut projelerinde geniş, güvenlikli bir otopark ayrı bir önem kazanıyor...
Bu konuda da her şey düşünüldü. Genel kamera kayıtlı güvenlik sistemimizin geçerli olduğu, vale hizmeti sunulacak olan yeterli otoparklar bulunacak.
Teslim aşamasında daire içlerinde donanım olarak sunduklarınız nedir?
Her mutfakta ankastre davlumbaz, ocak, fırın bulunacak. Bunun yanı sıra ahşap oda kapıları, alımlı olduğu kadar kullanışlı duvar kağıtları, renkli görüntülü diyafon sistemi gibi özellikler olacak.
Firma olarak yürüttüğünüz diğer projeler hangileri?
Ata Yıldız Yaşam Konutları, satışları son derece hızlı yürümüş ve bitmiş projelerimizden. Daireleri, taahhütlerimizi yerine getirerek tamamladık. Ata Yıldız Ütopya Konutları da teslimatını başarıyla tamamladığımız diğer projemiz. Ata Yıldız Florium Konutları projemizin ise yapımı halen devam ediyor. Florium'da da hedeflediğimiz tarihlerden şaşmadık. Başlama aşamasında olduğumuz başka projelerimiz de var. Bunlar da hayata geçirildiğinde kamuoyuyla paylaşacağız.

Projenin avantajları

Göl manzaralı; 4+1 dubleks, 3+1, 2+1 dubleks, 2+1, 1+1 daireler. Ortak Yaşam Alanında;
24 saat güvenlik, kameralı güvenlik kayıt sistemi, bina girişlerinde lobi,
Yüzde 80 yeşil alan, kusursuz peyzaj, yürüyüş ve spor alanı. Çocuk oyun alanı, gazebo-kamelya oturma alanı. Çocuk kulübü,
Fitness, sauna, fin hamamı,
Merkezi ısıtma sistemi,
Teknik servis hizmeti, açık otopark, vale hizmeti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göl manzaralı 'huzur' diyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN