Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'na son görev!

Giriş Tarihi: 25.2.2013 13:51 Güncelleme Tarihi: 25.2.2013 15:34

Geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında vefat eden tiyatrocu için Muhsin Ertuğrul Tiyatro Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törene, Gidişoğlu'nun yakınları, sanatçı arkadaşları ve çok sayıda ünlü isim katıldı.

Geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında hayata veda eden tiyatro sanatçısı , kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Lise yıllarından beri 40 yıllık dostumdu. İrtibatımızı hiç koparmamıştık. " dedi.

'Çocuklar Duymasın' dizisindeki 'Menderes' karakteri ile hafızalarda yer edinen tiyatro sanatçısı Osman Gidişoğlu 2 gün önce evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Gidişoğlu için bugün, önce Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törenin ardından Gidişoğlu'nun cenazesi Teşvikiye Camii'ne getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gidişoğlu'nun ailesi ve sanatçı arkadaşları katıldı.

Ünlü tiyatrocudan "40 yıllık dostumdu." diye bahseden Bülent Arınç, duygularını şöyle ifade etti: "Osman Gidişoğlu, lise sıralarından itibaren benim 40 yıllık arkadaşımdı. Manisa lisesinde beraber okuduk. Çok değerli bir hemşehrimdi. Biz onu çok severdik, o da bize çok bağlı idi. İrtibatımızı bugüne kadar hiç kesmedik."

Yıl içinde çok değerli insanların kaybedildiğini hatırlatan Arınç, "Sanat, tiyatro çok değerli bir yeteneği kaybetti. Bu yıl kayıplarla geldi. Çok sayıda insanımızı kaybettik. Daha önce Sayın Birand'ı buradan uğurladık. Şimdi ise Osman dostumu uğurluyoruz. Başımız sağ olsun." dedi.

'Çocuklar Duymasın' dizisinde 'Havuç' karakteri ile tanınan Furkan Kızılay da "O bizim Osman babamızdı. Kendisine set dışında da Osman baba derdik. Türk tiyatrosu için büyük kayıptır. Herkesin başı sağ olsun." diye konuştu

Gidişoğlu, kılınan cenaze namazından sonra Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.


MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİNDE TÖREN DÜZENLENDİ

Törende bulunan Kenan Işık, "Çok yetenekli çok değerli bir tiyatro sanatçısıydı. Aslında yeteneği çok da keşfedilmiş biri değildi. Bunun sebebi de iyi bir insan olması idi. Onurlu bir oyuncuydu . Oradan buradan bir şeyler istemeyen biri olduğundan dolayı yeteneği geç keşfedildi. O sanatçının iyi bir insan olduğunun temsilcisidir. Eğer bana sorulsa sanatçı kimdir. Ben Osman derdim. Emekliliğini de eksik aylar yüzünden alamamıştı. Böyle çok önemli olmayan bir sorun var. Zaten buranın kadrosundaydı." dedi

Oğlu Sercan Gidişoğlu da "Herkese çok teşekkür ederim. Babam sevgi dolu bir insandı. Bu kadar sevildiğini iki gündür anladık. Sağolsunlar telefonlarımız susmadı. Gelenler, gidenlere çok teşekkür ederim. Severek yaşardı. O şimdi bizi burada izlerken çok mutlu olduğunu düşünüyorum. İnternette ölüm haberlerinden sonra dünyada dokuzuncu okunan haber olmuş. Sevildiğini biliyorduk. Ama bu kadar olduğunu bilmiyorduk." diye konuştu.

Ergün Işıldak ise Gidişoğlu için, "Ender insanlardandı. Kurumumuza katılması Kenan Işık sayesinde oldu. Çalışma yaşamı boyuca ödenmemiş sigortaları yüzünden emekli olama hakkını kazanabilsin diye çalıştı. Ama yine emekli olamadı. Bir daha dünyaya gelecek olsa kanatları olan koca bir kelebek olarak gelirdi." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Gidişoğlu'na son görev!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN