Cem Yılmaz babalığı anlattı

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, babalığı anlattığı panelde izleyenleri gülme krizine soktu.

Giriş Tarihi: 28.3.2013 15:27 Güncelleme Tarihi: 28.3.2013 17:22

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın (AÇEV) düzenlediği "Türkiye'de Baba Olmak: Cinsiyet Eşitliğinde Sorumluluklar Haklar ve Çözümler" konulu panel, Swiss Otel'de yapıldı. Panele Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış ve sanatçı Cem Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

İŞTE CEM YILMAZ'IN GÜLMEKTEN KIRIP GEÇİRDİĞİ O ANLARCem Yılmaz, paneldeki oturumda babalığı anlattı. Yaptığı esprilerle herkesi güldüren Yılmaz, "Bütün katılımcıları, vakfı, tüm dinleyenleri çok ciddiye aldığımı söyleyerek başlamak isterim. Bu bir komedyen paranoyasıdır. Bütün söylenenlerle dalga geçeceğim umulan bir şey. Ama çok değiştim. Öncelikle bu aktiviteye katılmama sebep olan karıma ve çocuğuma çok teşekkür ediyorum. Eğer onlar olmasaydı bu konuşmalardan sonra yan salonda yapılacak eğlencede bir komedyen olarak sahneye çıkacaktım. Onlar sayesinde bir panelist oldum. Bu benim için bir ayrıcalık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Komedyenin, herkesin düşmanı olduğunu belirten Yılmaz, "Komedyen için söylüyorum; hangi unvanın altında adımız anılsa, o unvana sahipleri için bir tehlike. Komedyen; her anlayışın, her kalıbın, her sıfatın düşmanıdır. Benim gayretim komedyen olarak düşman olduğumu hissettiğim için, en azından akıllı bir düşman olabilmek. Aptal dosttan nazaran akıllı bir düşman. O nedenle babalıkla, aileyle, cinsellikle, kadın-erkekle ilgili konuşurken bütün bunların sert bir düşmanı olarak konuşuyoruz. Espriler yapıyoruz, yeriyoruz, dalga geçiyoruz. Ama bunu akılla yapmaya çalışıyoruz, benim gayretim bu en azından" diye konuştu.

Yaptığı esprilerle herkesi güldüren Yılmaz, paneldeki konuşmalarla anlatılan ideal babanın ise kendisi olduğunu söyledi. Yılmaz, "Çok üzerine konuşacak bilgi biriktirmiş mi bu 8,5 ayda?' derseniz. Şöyle bir dinledim de, o konuşmalarda anlatılan ideal baba benim. Bilmiyorum bu bir yarışma mı ama ben finale de gelmek istiyorum. Herhalde bunları babamdan gözlemlemişim, fotoğrafları çekmişim. Kendisi çok kıymetli bir insan. Babamın cinsiyetini şu anda söylemiyorum, önemi yok. Çünkü bir ayrımcılığa girmek istemiyorum. Cinsel kimliklerin dışında konuşuyoruz madem. Amacım böyle zekice esprilerle sürdürebilmek" şeklinde konuştu.

Cem Yılmaz, toplumda çok kıymetli bazı değerler olduğunu ve sürdürülebilmesi zor olan bu değerlerin sürdürülmesi gerektiğini belirterek, "O değerlere bağlı bir insan olduğumu düşünüyorum. Evladımıza onu vermeye çalışıyorum. Tabii ki de kendime has bir üslupla" dedi.
Evdeki eşitlikten de bahseden Yılmaz, "Ben serbest meslek erbabıyım. Kadın çalışan oranı yüzde 50. İki kişiyiz zaten. Eşim ve ben olarak eşit bir dağılım. Kendisi böyle uygun gördü. Ailemiz bir kadın ve bir erkekten oluşsa iyi olur diye planlamış. Al sana eşitlik. Ben de isterdim bizim oran yüzde 52 falan olsun" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Cem Yılmaz babalığı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN