Tanülkü'den engelli Muhammed'e destek

Ankara'nın Altındağ ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan ve yaptığı resimlerle gündeme gelen 25 yaşındaki zihinsel engelli Muhammed Yalçın'a 'Kurtlar Vadisi' dizisinde 'Şahin Abi' olarak tanınan devlet tiyatrosu sanatçısı, film ve dizi oyuncusu Turgay Tanülkü destek sözü verdi.

Giriş Tarihi: 12.1.2015 15:17
Tanülkü'den engelli Muhammed'e destek
Muhammed'in yaşadığı gecekonduyu ziyaret eden Tanülkü, sanatsal çalışmalarında ve Yön Sanat Atölyesi'nin oyunlarında Muhammed'in eserlerini tanıtma sözü verdi.

Zihinsel engellerini resim yaparak aşan Muhammed Yalçın'a, ünlü tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü'den tam destek sözü geldi. 'Kurtlar Vadisi' dizisinin 'Şahin Abisi' olarak bilinen 'Ferhunde Hanımlar ve Güller Savaşında' dizilerinde karakter oyuncusu olarak tanınan Turgay Tanülkü, ailesiyle birlikte Muhammed'in yaşadığı gecekonduyu ziyaret etti. Muhammed'in engellerine rağmen iç dünyasını yansıtan ürettiği özgün sanatsal eserlerini hiç bir maddi destek beklemeden oyun öncesi ve sonrasında sergileyerek destek vereceği sözünü veren sanatçı Tanülkü, şunları söyledi:

"Ruh ve onur kavgası veren evlatlarımız bizim çok önemli. Bu evlatlarımızın ayakta durması, fiziki ve maddi destek sağlamak için yanlarındayız. Hiç kimseye bağlı olmaksızın Muhammed gibi insanlara destek için yanlarındayız. Benim asıl sanatçılık düşüncem ötelenmiş her insanla, sanatla uğraşan her insanla ve toplumla beraber olmak amacındayım. Amacımız, bu gibi insanlara maddi ve manevi destek vermek, üretimlerini maddiyata çevirmek, kendi onurları ile ayakta kalmalarını sağlamak. Kendi kişilikleri ve özgürlükleri ile kimseye 'eyvallah' demeden dik duruşlarını görebilmek için yanlarındayız. Muhammed'in ürettiği sanatsal ürünlerini acıyarak değil, severek sahip olmalarını desteklemek için bu ziyareti gerçekleştirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanülkü'den engelli Muhammed'e destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN