Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Mutfak Günleri Fuarı başladı

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, fuar kapsamında yerli ve yabancı aşçıların katılımıyla yapılan "gastronomi" yarışmasında 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandı.

Giriş Tarihi: 3.2.2015 09:48
İstanbul Mutfak Günleri Fuarı başladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, "13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Fuarı" kapsamında yerli ve yabancı çok sayıda aşçının katılımıyla düzenlenen "gastronomi" yarışmasında, 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, TÜYAP Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen fuara 28 farklı ülkeden 300 yabancı şefin yanı sıra Türkiye'den 2 bin 500'ün üzerinde aşçı katıldı. Yarışmada işçilik, lezzet ve sunumda rakiplerinin önüne geçen İBB Sosyal Tesisleri ve Lojistik Destek Merkezi aşçıları 4 altın, 10 gümüş madalya alarak rakiplerini geride bıraktı. Yarışmada lezzet, görsellik ve sunum dallarında Türk Mutfağı ön plana çıktı.

Florya Sosyal Tesisleri'nden Cemil Demirkol ve Dragos Tesisi'nden Rıza Şentürk "Orijinal Türk Yemeği", Lojistik Destek Merkezi'nden Adem Dursun "Balık" ve Çamlıca Tesisleri'nden Abdullah Yılmaz "Yılın Altın Türk Şefi" kategorilerinde altın madalya ile ödüllendirildi.

Lojistik Destek Merkezi'nden Mustafa Karadağ "kuzu", Florya Tesisleri'nden Önder Doğan, Kasımpaşa Tesisi'nden Cemil Yıldırım ve Lojistik Destek Merkezi'nden Elvan Yavuz "balık", Çamlıca Tesisleri'nden Salih Aydın "modern kuzine", Sultanbeyli Tesisi'nden Hüsamettin Öngel "orijinal Türk yemeği", Avcılar Tesisi'nden İrfan İskenderoğlu "Asya ve Uzakdoğu mutfağı", Florya Tesisleri'nden Mehmet Ceneran "restoran tatlı tabağı", Küçükçekmece Tesisi'nden Raif Keserci ve Lojistik Destek Merkezi'nden Bilal Uzcan ise "modern Türk mutfağı" kategorilerinde gümüş madalya kazandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Mutfak Günleri Fuarı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN