Bir ayda 18 bin ziyaretçi

Gaziantep Kalesi içindeki Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi, bir ayda 18 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Giriş Tarihi: 5.2.2015 16:04
Bir ayda 18 bin ziyaretçi
Gaziantep savunmasının anlatıldığı Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi'nin rekor ziyaretçi sayısına ulaştığı bildirildi.

Belediye'den yapılan açıklamaya göre, iki yıl önce kaleye giden asma köprünün yıkılmasıyla ziyarete kapatılan tarihi Gaziantep Kalesi içindeki Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi, kısa bir süre önce tarihi kalenin asma köprüsünün yeniden yapılmasıyla hizmete açıldı.

Yerli turistlerin yanı sıra Mısır, Belçika, Japonya, İsviçre, İtalya, Hollanda, Romanya ve Irak olmak üzere çeşitli ülkelerden yabancı turistlerin de aralarında bulunduğu 18 bin kişi bir ay içinde müzeyi ziyaret etti.

Böylece son bir ay içerisinde müzeyi ziyaret eden ziyaretçi sayısı rekoru kırılmış oldu. Müze yetkilileri, 10 bininci ziyaretçiye Antep savunmasını anlatan çeşitli kitaplar hediye etti. Panolar ve rölyeflerle anlatılan ve kısa filminin de izlenebildiği Antep savunmasının sergilendiği müze hafta sonu da gezilebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir ayda 18 bin ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN