Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskender Bağcılar: Beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım

Giriş Tarihi: 5.2.2015 23:56 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 01:02
İskender Bağcılar: Beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım

17-25 Aralık darbe operasyonunu konu alan Kod Adı K.O.Z. filminde Fethullah Gülen'i canlandıran İskender Bağcılar "senaryoda beddua olsaydı, o rolü oynamazdım" dedim.

17 ve 25 Aralık darbe girişimini konu alan Kod Adı K.O.Z filminin vizyona girmesine sayılı günler kaldı. K.O.Z'da Fethullah Gülen filmdeki adıyla "Mehdi Hoca Efendi"yi canlandıran oyuncu İskender Bağcılar "Filmde beddua sahnesine yer vermedik. Eğer olsaydı da ben oynamazdım. Çünkü bedduayı sevmiyorum" dedi.

Devlet içinde devlet kurmak isteyenlerin ve arkalarındaki güç odaklarının deşifre edildiği bir hikayenin anlatıldığı Kod adı K.O.Z filminde geri sayım başladı 'Söylenenler mi doğru, öğrenecekleriniz mi?' sloganıyla yola çıkarak yakın geçmişte yaşananların perde arkasını izleyiciye sunmaya hazırlanan film Fetullah Gülen'i Kainat İmamı Mehdi Efendi' olarak beyaz perdeye yansıtıyor.

Filmde Fetullah Gülen'i canlandıran Şehir Tiyatroları sanatçısı İskender Bağcılar rolüne nasıl hazırnlandığını anlattı: "Gülen'i bu proje olmadan önce de televizyonlardan takip ediyordum. Ben gündemdeki herkesi tiyatrocu gözüyle izliyorum zaten. Böyle bir teklif gelince Gülen'in vaaz videolarını dikkatli izledim"

GÜLEN'İN BEDEN DİLİNDEN FAYDALANDIM


Gülen'i oynamanın riskli olduğunu ifade eden Bağcılar, "Ben oyuncuyum bana verilen ne olursa onu oynarım. Hocayı da oynarım papazı da" dedi. Rolüne hazırlanırken Gülen'in beden dilinden faydalandığını aktaran Bağcılar şunları öyledi "Fetullah Gülen'i en belirgin beden dili konuşurken ellerini kullanması. Rolümü oynarken bende bu beden dilini kullandım. Ayrıca Gülen'in bir diğer özelliği de beyaz bir medil kullanması. Ağlarken gözlerini o beyaz mendille siliyor. Bunları filme yansıttım"

BEDDUA SAHNESİ YOK


Fetullah Gülen'in bedduasının filmde yer almadığını söyleyen Bağcılar, Gülen'in beddua ettiği videouyu izlemediğini belirtti. Bağcılar "Himmet sahnemiz var. Birde herşeyin bittiği anda öfkelenip fenalaştığı bir sahne var. O sahnelerde Gülen'in kişiliğini ortaya koyuyor. Beddua sahnesine yer vermedik. Eğer olsaydı da ben oynamak istemezdim. Çünkü bedduayı sevmiyorum" diye konuştu.

PARALEL YAPIYLA AYRILAN YOLLAR


İstihbarat Müsteşarı'na düzenlenen, komplo, Kainat İmamı Mehdi Efendi'nin kurduğu sistemle ülkede yaşatmayı planladığı ayaklanmalar anlatan Kod Adı K.O.Z filmi biri emniyet mensubu, diğeri gazeteci olan iki kardeşin paralel yapı sebebiyle ayrılan yollarını anlatıyor. Siyasi gerilim türündeki yapım, dev bütçesi ve aksiyon dolu sahneleriyle de sinemaseverleri beyazperdeye kilitleyecek ve Türkiye'de yaşanılan siyasi ayaklanmaların arkasındaki kirli elleri gün ışığına çıkaracak

Kaynak: Yenişafak/Kübra Sönmezışık
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskender Bağcılar: Beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN