Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşadıkları dramı resmettiler

Giriş Tarihi: 27.11.2015 15:17
Yaşadıkları dramı resmettiler

Suriyeli minik sığınmacılar 'in ilçesindeki Konaklama Tesisi'nde yaşadıkları dramları ve barışa olan özlemlerini kağıtlara resmetti.

'in ilçesindeki Konaklama Tesisi'nde kalan Suriyeli minikler, ülkelerindeki iç savaşın izlerini, yaşadıkları dramları, barışa olan özlemlerini kağıtlara aktardı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesince (İİBF), Toplumsal Duyarlılık Projesi dersi kapsamında çadır kentte "Durma Resim Yapalım" projesi uygulamaya geçirildi.

Ülkelerindeki iç savaşın minik mağdurları çocukların yaşadıkları acıları resimlerle paylaşmaları amacıyla gerçekleştirilen projede, küçükler birbirinden etkileyici resimlere imza attı.

Resimlerinde savaşın acılarını anlatan minikler, Türkiye'nin Suriyelilere yönelik yardımlarına duydukları minnettarlığı da resimlerine yansıttı.

Proje sorumlusu GAÜN İslahiye İİBF Dekan Vekili Doç. Dr. Çiğdem Boz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TDP dersi kapsamında fakülte birinci sınıf öğrencileriyle "Durma Resim Yapalım" projesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Konaklama Tesisi'ndeki 11 ile 16 yaş grubu çocuklara yönelik proje kapsamında çocuklara resim malzemeleri dağıttıklarını anlatan Boz, "Suriyeli çocukların resimlerle kendilerini anlatmalarını, geleceğe dair umutlarını, dileklerini resmetmelerini istedik" dedi.

Her hafta farklı bir tema içeren resimlerle bir anlamda savaş mağduru çocukların iç dünyalarına ulaşmayı, savaşın izlerini boya kalemleriyle kapatmayı amaçladıklarını vurgulayan Boz, bir yandan da üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinci kazanmasını hedeflediklerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşadıkları dramı resmettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN