Yenilenen açıldı

Giriş Tarihi: 25.12.2015 09:44
Yenilenen Başçarşı Meydanı açıldı

Altyapısı ve zemini yenilenen, özel olarak ışıklandırılan "'nın kalbi" tarihi törenle açıldı.

"'nın kalbi" olarak nitelendirilen tarihi , yapılan restorasyon ve ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından törenle açıldı.

Bursa'nın Osmangazi ve Saraybosna'nın Stari Grad belediyelerinin maddi desteği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) koordinasyonunda yürütülen restorasyon çalışmalarının tamamlanması dolayısıyla düzenlenen törene, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, TİKA Saraybosna Koordinatör Hüseyin Şanlı, Saraybosna Büyüksehir Belediye Başkanı İvo Komsic, Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajric, Osmangazi Belediye Başkan Danışmanı Mustafa Sevinç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükelçi Erginay, yaptığı açıklamada Başçarşı'nın "Saraybosna'nın kalbi" ve Saraybosna'nın ise "Bosna Hersek'in kalbi" olduğunu vurgulayarak meydandaki eski taşların daha modern taşlarla değiştirilerek hem hava şartlarına hem de yürümeye daha uygun hale getirildiğini söyledi.

Stari Grad Belediye Başkanı Hadzibajric de eski taşların 1983 yılında değiştirildiğini belirterek projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan Osmangazi Belediyesine ve TİKA'ya teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenilenen Başçarşı Meydanı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN