Dünyanın en büyük yapıldı

'in kentindeki , dünyadaki önemli yapıtların buzdan taklitleriyle ziyaretçilerini efsunluyor. Festivaldeki buzdan dev Ayasofya Müzesi minyatürü de dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 14:39 Güncelleme Tarihi: 26.1.2016 17:05
Dünyanın en büyük buz ve kar festivali yapıldı

'in kuzeyindeki kentinde düzenlenen dünyanın en büyük , dev buz yapıtlarıyla ziyaretçilerine olağanüstü manzaralar sunuyor.

Harbin'de bu yıl 32'ncisi düzenlenen Uluslararası Buz ve Kar Heykel Festivalinde İstanbul'daki Ayasofya Müzesi, Rus Katedrali, Avrupa mimarisine ait önemli yapıtların yanı sıra Çin saraylarının renkli lazer ışıklarıyla süslenen buzdan dev minyatürleri yerli ve yabancı ziyaretçilerini rengarenk kristal bir dünyaya götürüyor.

Festival alanını daha rahat gezmek isteyenler için renkli ışıkla süslenmiş faytonlarla turlar düzenlenirken, alandaki buzdan kaydıraklara halk yoğun ilgi gösteriyor.

Buzdan Ayasofya

Festivaldeki buzdan dev Ayasofya Müzesi minyatürü, mimarisi ve özellikle minaresiyle halkın yoğun ilgisini çekerken, ziyaretçiler minyatür önünde bol bol fotoğraf çektiriyor.

Harbin buz festivali gece görüntüsüyle ziyaretçilerini cezbetse de, katılımcılar gündüz Güneş Adası Parkı'nda geniş alana kurulu insan, hayvan ve farklı figürlerde yapılmış buz ve kardan heykelleri dolaşırken, buz bisikleti ve kaydıraklarla eğleniyor.

HARBİN BUZ VE KAR FESTİVALİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en büyük buz ve kar festivali yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN