Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'nı beğenmedik, perdeleri açılmayacak!"

Farelerin cirit attığı, rutubet kokusunun hakim olduğu, yapı olarak ömrünü tamamlamış restore edilerek yeniden İstanbul'a kazandırılmıştı. İlk günden bu yana Emek Sineması'nın restore edilmesine itiraz eden Gezi provakatörleri, sinemaseverlerden tam not alan Emek Sineması'na gitmeme kararı aldı. Emek bizim, İstanbul Bizim insiyatifi 11 maddelik bir bildiri yayınlayarak "Emek Sineması'nı beğenmedik, eskisini istiyoruz, burada film izlemeyeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 16:24 Güncelleme Tarihi: 8.3.2016 16:52
Emek Sineması'nı beğenmedik, perdeleri açılmayacak!

SİNEMASEVERLERDEN TAM PUAN ALDI AMA "KORKUNÇ UCUBE" DEDİLER

Emek Bizim, İstanbul Bizim İnisiyatifi, 'nın aslı korunarak yapılan sinema salonlarına gitmeme ve boykot etme gerekçelerini 11 maddelik bir bildiri ile kamuoyu ile paylaştı.

3. KÖPRÜYÜ DE ELEŞTİRDİLER

Emek Sineması ile birlikte inşa edilen 8 farklı sinema salonunu da eleştiren "Emek Bizim Platformu"nun neye itiraz ettiği anlaşılamadı. Bildiride Ceraattepe, 3. Köprü, Artvin'deki bakır madeni, barajlar ve kanal İstanbul projesine de itiraz eden "Emek Bizim İnsiyatifi" sosyal medyada sinemaseverlerin alay konusu oldu.

PERDELERİNİ AÇTIRMAYACAĞIZ!

Emek Bizim, İstanbul Bizim insiyatifinin açıklaması şu cümlelerle son buldu: "Arkadaşlar, bugünlerde kendinizi yalnız, güçsüz, belki çokça çaresiz hissediyor olabilirsiniz. Fakat "Bu daha başlangıç!" Hatırlayın, bu sloganı ilk defa bir Emek eyleminde atmıştınız. Dolayısıyla mücadeleye devam: Yeşilçam Sokak'ta yükselen Grand Pera adlı AVM yıkılıp, Emek Sineması tekrar sokağa açılana kadar o güzel perdelerini açmayacak bizim için!"

SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU!

Emek Bizim, İstanbul Bizim insiyatifinin açıklaması sosyal medyada gün boyunca alay konusu oldu. Restorasyondan sonra Türkiye'nin en güzel sinema salonlarından biri olarak gösterilen Emek Sineması'nın bazı STK'lar tarafından "Beğenmedik, gitmeyeceğiz, eskisini istiyoruz, perdesini açtırmayacağız" sözleriyle protesto edilmesi şaşırtıcı bulundu.

Kaynak: Sabah.com.tr

EMEK SİNEMASI TAMAMLANIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Emek Sineması'nı beğenmedik, perdeleri açılmayacak!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN