Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üst Aklın kitabı yazıldı

Giriş Tarihi: 11.3.2016 14:39 Güncelleme Tarihi: 11.3.2016 14:42
Üst Aklın kitabı yazıldı

Cumhurbaşkanı ’ın Kobani olaylarından sonra sık sık dile getirdiği “” kavramı kitap konusu oldu.

Türkiye'de isminden pek söz edilmeyen ve hakkında çok az şey bilinen "Alliance Israelite Universelle" eğitim teşkilatı nasıl çalışıyordu?

- İlk Paralel Devlet yapılanması ne zaman başladı?

- "Şakird" kavramının 1860'lı yıllarda kurulan eğitim kurumunda kullanılış şekliyle, "diyalog" sloganıyla bugün kurulan eğitim kurumlarında kullanılış şekli sadece bir tesadüf mü?

- Abdulhamid Han'a yapılan operasyonlarla bugünkü saldırılar arasında hangi benzerlikler var?

- İngiliz Büyükelçi Lord Stratford Canning'in Osmanlı'da kurduğu ilk gizli teşkilatın sırları neler?

- Osmanlı'daki ilk muhalif harekete finansal destek sağlayan Rothschild ailesinin kara para imparatorluğu Oppenheim firması ile bugünkü para baronları arasındaki ilginç benzerlikler…

- Lozan görüşmelerinde kimler nasıl rol üstlendi? Göstere göstere ihanete uğrayan Lozan Heyeti'ne İnönü ne dedi?

- Derin iktidarın küresel efendileri tarafından kurgulanan kirli oyunlar, başlığı altında deşifre ediliyor…

ÜST AKLIN KİTABI YAZILDI

Cumhurbaşkanı 'ın Kobani olaylarından sonra sık sık dile getirdiği "Üst Akıl" kavramı kitap konusu oldu. Gazeteci-Yazar tarafından kaleme alınan "ÜST AKIL: Derin İktidarın Küresel Efendileri" isimli kitap, Tanzimat'tan günümüze kadar Türk/İslam coğrafyası üzerinde yürütülen Küresel operasyonları belgeleri ve örnekleriyle ifşa ediyor.

Kitabın diğer konuları arasında; ilk paralel devlet yapılanması, Osmanlı'daki ilk muhalif harekete finansal destek sağlayan Rothschild ailesinin kara para imparatorluğu Oppenheim firması, İngilizlerin "Doğu'nun Sesi" dedikleri büyükelçileri Lord Stratford Canning'in Osmanlı'da kurduğu ilk gizli teşkilat, Osmanlı sarayında cirit atan Carbonari ajanları, Üst Aklın "oryantalist" adı altında Osmanlı'ya gönderdiği casuslar, İttihat ve Terakki Cemiyeti içerisindeki Yahudi/Mason Cephe, Recep Tayyip Erdoğan ile Sultan Abdulhamid arasındaki benzerlikler, Üst Aklın Tayyip Erdoğan operasyonu ve 1982 yılında hazırlanan ve Ortadoğu'yu tıpkı bugünkü şekliyle parçalamayı öngören İsrailli Diplomat Oded Yinon Planı'nın ayrıntıları başta olmak üzere farklı konu başlıkları yer alıyor.

"ÜST AKIL: Derin İktidarın Küresel Efendileri" isimli kitap, 200 yıllık siyasi ve ekonomik süreci birbirine bağlı ve bir bütün olarak ele almasıyla öne çıkıyor.

YAZAR HAKKINDA

Murat Akan, 1969 yılında Gümüşhane/Kelkit'te doğdu. 1995 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. 2008 yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü'nü bitirerek yüksek lisansını tamamladı. Yazar, üniversite yıllarında başladığı gazetecilik mesleğinde, ulusal basının birçok görsel ve yazılı yayın organlarında 11 yıl polis-adliye muhabiri olarak çalıştı. Ortadoğu ve "su sorunuyla" ilgili makale ve dizi yazıları yayımlandı. Çeşitli kamu kuruluşlarında yaklaşık 10 yıl basın danışmanı olarak görev yapan yazar, evli ve 3 çocuk babası.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst Aklın kitabı yazıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN