Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görme ler de okuyacak

Bahçelievler Belediyesince düzenlenen " 100 Yaşında" etkinlikleri kapsamında Braille alfabesiyle basılan "Cemil Meriç Eserlerinden Seçmeler" kitabı, görme lerle buluştu.

Giriş Tarihi: 7.4.2016 15:12 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 15:30
Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak

Bahçelievler Görme ler Kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte açıklamada bulunan Belediye Başkanı Osman Develioğlu, kütüphanenin, 'la ilgili kitapların bulunduğu "İstanbul Kitapları Kütüphanesi" içerisinde yer aldığını belirtti.

Gönüllülerin okuduğu kitapların yer aldığı sesli kütüphaneye de sahip olduklarını anlatan Develioğlu, çocuk, yetişkin görme engellilerin bu kütüphanede okunan kitapları dinleyebildiğini söyledi.

Cemil Meriç'in Türkiye'nin yetiştirdiği önemli mütefekkirlerden biri olduğuna dikkati çeken Develioğlu, şöyle devam etti:

"'in adını, doğumunun 100. yıl dönümü dolayısıyla bir kültür merkezimize vereceğiz, panel ve yapacağız. Cemil Meriç, hayatının son 30 yılını görme engelli olarak geçirmiş ve o süreçte çok önemli eserlere imza atmıştır. O günün şartlarında görme engelli olup, kendini o kadar yetiştirebilmek çok kolay bir şey değildi. Cemil Meriç zoru başarmış ve kitaplarını neşretmişti. Biz de onun anısına Braille alfabesiyle bir kitap yayımladık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görme engelliler de Cemil Meriç okuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN